שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

גיא סלע, מייסד ומנכ"ל סולאראדג', נפטר לאחר מאבק במחלת הסרטן

סלע פרש לפני שלושה ימים מתפקיד מנכ"ל סולאראדג' בשל מצבו הבריאותי; יצרנית המערכות למתקני אנרגיה סולארית שנסחרת בנאסד"ק מינתה את צבי (ציבי) לנדאו כממלא מקומו הזמני; רונן פייר, סמנכ"ל הכספים של החברה: "גיא היה מקור להשראה. הוא משאיר מורשת בלתי נתפסת"

צלי גרינברג 14:5625.08.19
גיא סלע, מייסד סולאראדג' הישראלית שנסחרת בנאסד"ק, נפטר הבוקר (א') לאחר מאבק של כשנתיים במחלת הסרטן. סלע כיהן עד לפני כשלושה ימים כמנכ"ל סולאראדג', העוסקת בפיתוח וייצור מערכות עבור מתקני אנרגיה סולארית, וכן כיו"ר החברה. בשבוע האחרון שימש סלע כיו"ר משותף, לאחר מינוי נדב צפריר לתפקיד.

 

רונן פייר, סמנכ"ל הכספים של החברה, אמר לכלכליסט כי "גיא היה מקור להשראה עבור כולנו בחברה - למצוינות, חדשנות ועבודה ללא לאות. הנהלת החברה מחויבת להמשיך בדרכו. הוא השאיר מורשת בלתי נתפסת של רעיונות ובחודשים האחרונים הצלחנו לתעד ולנתח אותם".

 

גיא סלע גיא סלע צילום: עמית שעל

 

 

החברה דיווחה לפני שלושה ימים כי הדירקטוריון שלה מינה את צבי (ציבי) לנדאו לכהן כממלא מקומו של סלע כמנכ"ל, לאחר שסלע פרש מהתפקיד בשל מצבו הבריאותי.

 

נדב צפריר, מפקד יחידת 8200 לשעבר ומי שמונה כיו"ר משותף בחברה בתחילת שבוע שעבר, מסר אז, כי "נסיבות המינוי הזה עצובות מאוד. לנדאו היה חלק מצוות הניהול המנהל מאז 2009, ובעל רקורד מוכח בתחום המכירות והביצוע. הדירקטוריון בטוח כי הוא ימשיך לקדם את החברה בדרכה הנוכחית של צמיחה והצלחה".

 

סולאראדג' טכנולוג'יס (SolarEdge Technologies), הוקמה בשנת 2006 על ידי גיא סלע, ליאור הנדלסמן, מאיר אדסט, יואב גלין ואמיר פישלוב, יוצאי אחת מיחידות המודיעין בצה"ל. החברה מפתחת טכנולוגיה להמרת אנרגיה מתאים סולאריים להפקה יעילה יותר של חשמל.

 

בינואר האחרון רכשה החברה ב-77 מיליון דולר את החברה האיטלקית S.M.R.E שמפתחת מערכות הנעה לרכב חשמלי, באוקטובר האחרון היא רכשה 75% ממניות חברת קוקאם (kokam) הדרום קוריאנית תמורת 88 מיליון דולר ובמאי 2018 רכשה את גמאטרוניק מהר חוצבים בירושלים תמורת 41 מיליון שקל.

 

פייר אמר לכלכליסט בשבוע שעבר עם ההודעה על פרישתו של סלע כי "גיא נמצא כבר שנתיים במאבק במחלת הסרטן, וכבר עם היוודע העניין החל דירקטוריון החברה להחיל מעין תוכנית המשכיות, וכחלק מהתוכנית בחנו מה החברה תעשה אם יהיה צורך להחליף את המנכ"ל או היו"ר.

 

"גיא הוא מייסד החברה ואדם ומנהל יוצא מגדר הרגיל, אבל החברה היא כבר חברה בוגרת, מעסיקה 2,200 עובדים, מוכרת בהיקף של מעל מיליארד דולר בשנה, מייצרת מעל 200 מיליון דולר מזומן במסגרת הפעילות השוטפת בשנה, ולא יכולה להרשות לעצמה להסתמך רק על אדם אחד". סולאראדג' הישראלית נסחרת בבורסת נאסד"ק לפי שוי שוק של 3.9 מיליארד דולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x