שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דרמה בבזק: תמחק יותר משני מיליארד שקל ברבעון השני

החברה קיוותה לקזז מס בהיקף עצום בגין ההפסדים הצבורים של yes, אך האישור לביטול ההפרדה המבנית לא התקבל, וכעת עמדת רשות ניירות ערך תיאלץ את בזק למחוק 1.16 מיליארד שקל ברבעון השני. מחיקה זו מצטרפת למחיקת ענק נוספת של 950 מיליון שקל בגין הירידה בשווי של חברת פלאפון

גולן חזני 19:0123.08.19

דרמה בבזק: החברה תיאלץ למחוק ברבעון השני יותר משני מיליארד שקל. זאת, לאחר שעל פי הודעתה רשות ניירות ערך דחתה את עמדתה בנוגע לנכס המס שבזק קיוותה לקזז על ההפסדים הצבורים של yes. על רקע זה, תידרש בזק ככל הנראה למחיקת ענק של 1.16 מיליארד שקל ברבעון השני. החלטה סופית בעניין עוד אמורה להתקבל בדירקטוריון בזק, אך נראה כי להנהלת החברה שפועלת ללא בעל שליטה אין ברירה.

 

 

 

בזק קיוותה כי המיזוג עם yes יאפשר לה להשתמש בהפסדים צבורים של yes בהיקף עצום של 5 מיליארד שקל, ולקזז את המס על סכום זה בסך 1.16 מיליארד שקל. כדי שזה יקרה היא היתה צריכה לקבל אישור ממשרד התקשורת לבטל את ההפרדה המבנית בין בזק לחברות-הבנות – אישור שלא התקבל. סבב ב' של הבחירות מונע קבלה של החלטה כזאת, וכעת החליטה רשות ניירות ערך שלא לקבל את עמדת החברה בשלב זה..

 

יו"ר בזק שלמה רודב יו"ר בזק שלמה רודב

 

 

יצוין, כי לפני הדו"חות השנתיים של 2018 הודיעה בזק כי היא עלולה לבצע מחיקה בגין נכס המס המדובר. שלמה רודב יו"ר בזק רצה לבצע את המחיקה המדוברת כבר בדו"חות השנתיים של 2018, אך נתקל בקושי להעביר את ההחלטה בדירקטוריון בזק.

מה דעתך על מניית בזק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
71% 0% 29%

 

עתה צפויה החברה למחוק את סכום זה שיצטרף למחיקה של 950 מיליון שקל בגין הירידה בשווי חברת פלאפון. דירקטוריון בזק כבר אישר את המחיקה האחרונה בדוחות הרבעון השני כך שבזק צפויה למחוק בסך הכל יותר מ-2 מיליארד שקל בדוחות הרבעון השני של 2019.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x