$
בורסת ת"א

מנכ"ל סולאראדג', גיא סלע, פורש בשל בעיות בריאות

החברה עוסקת בפיתוח וייצור מערכות עבור מתקני אנרגיה סולארית ונסחרת בנאסד"ק בשווי 4.2 מיליארד דולר; צבי לנדאו מונה כמ"מ המנכ"ל

צלי גרינברג 12:2622.08.19

חברת סולאראדג' הישראלית, העוסקת בפיתוח וייצור מערכות עבור מתקני אנרגיה סולארית ונסחרת בבורסת נאסד"ק בשווי 4.2 מיליארד דולר, הודיעה אתמול בלילה (ד'), כי גיא סלע, מייסד ומנכ"ל החברה, יצא לחופשה ללא תשלום, בשל בעיות בריאות.

 

 

 

גיא סלע גיא סלע צילום: עמית שעל

 

החברה מדווחת, כי הדירקטוריון שלה מינה את צבי (ציבי) לנדאו לכהן כממלא מקום המנכ"ל. נדב צפריר, מפקד יחידת 8200 לשעבר ומי שמונה כיו"ר משותף בחברה בתחילת השבוע, מסר: "נסיבות המינוי הזה עצובות מאוד. לנדאו היה חלק מצוות הניהול המנהל מאז 2009, ובעל רקורד מוכח בתחום המכירות והביצוע. הדירקטוריון בטוח כי הוא ימשיך לקדם את החברה בדרכה הנוכחית של צמיחה והצלחה".

 

סולאראדג' טכנולוג'יס (SolarEdge Technologies), הוקמה בשנת 2006 על ידי גיא סלע, ליאור הנדלסמן, מאיר אדסט, יואב גלין ואמיר פישלוב, יוצאי אחת מיחידות המודיעין בצה"ל. החברה מפתחת טכנולוגיה להמרת אנרגיה מתאים סולארים להפקה יעילה יותר של חשמל ואת כספה הראשוני גייסה מקרן ההון סיכון ג'נסיס פרטנרס, כ-10 מיליון דולר, ומהקרנות האמריקאיות אופוס קפיטל ו-וולדן אינטרנשיונל.

 

בינואר האחרון החברה רכשה ב-77 מיליון דולר את החברה האיטלקית S.M.R.E שמפתחת מערכות הנעה לרכב חשמלי, באוטובר האחרון היא רכשה 75% ממניות חברת קוקאם (kokam) הדרום קוריאנית תמורת 88 מיליון דולר, ובמאי 2018 היא רכשה את גמאטרוניק מהר חוצבים בירושלים תמורת 41 מיליון שקל.

 

רונן פייר, סמנכ"ל הכספים של החברה, אמר לכלכליסט, כי "גיא נמצא כבר שנתיים במאבק במחלת הסרטן, וכבר עם היוודע העניין החל דירקטוריון החברה להחיל מעין תוכנית המשכיות, וכחלק מהתוכנית בחנו מה החברה תעשה אם יהיה צורך להחליף את המנכ"ל או היו"ר. אז חלק מהפעילויות שלנו כיום, כמו מינויו של צבי, הם חלק מאותה תוכנית שהדירקטוריון התווה. גיא הוא מייסד החברה ואדם ומנהל יוצא מגדר הרגיל. אנו מקווים שהוא ימשיך להוביל את החברה בעתיד. אבל החברה היא בוגרת, מעסיקה 2,200 עובדים ונסחרת בשווי 4 מיליארד דולר, מוכרת מעל מיליארד דולר בשנה, מייצרת מעל 200 מיליון דולר מזומן במסגרת הפעילות השוטפת בשנה, ולא יכולה להרשות לעצמה להסתמך רק על אדם אחד, ולכן יש בה מנגונונים, כבכל חברה גדולה, שמאפשרים לה לתפקד ללא תלות באדם כזה או אחר, ולכן גם הוחלה התוכנית שהתווה הדירקטוריון".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x