$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

אלשטיין לדירקטוריון אי.די.בי: אזרים הון לחברה

בעל השליטה באי.די.בי הודיע כי יספק בשלב ראשון 60 מיליון שקל למימון ההלוואה לאייל לפידות לשם רכישת מניות כלל ביטוח, ורמז כי יזרים סכום נוסף לחיזוק ההון של החברה ומניעת הערת עסק חי בדו"חות

גולן חזני 21:3320.08.19

המאבק להצלת אי.די.בי פתוח: בעל השליטה אדוארדו אלשטיין הודיע כי יזרים הון לחברה כדי לחזק את הונה העצמי ואת יתרות הנזילות שלה. ל"כלכליסט" נודע כי ההודעה של אלשטיין נמסרה היום (ג') בישיבת דירקטוריון של החברה. ההזרמה אמורה להרגיע את מחזיקי האג"ח שמצויים בעיצומו של תהליך להעמדתן לפירעון מיידי.

 

 

 

 

בעל השליטה באי.די.בי אדוארדו אלשטיין בעל השליטה באי.די.בי אדוארדו אלשטיין צילום: ענר גרין

 

אלשטיין לא נקב בסכום שהוא מתכוון להזרים, אבל בשלב ראשון מדובר בהזרמה של כ-60 מיליון שקל שישמש להשלמת המימון שתקבל החברה למתן ההלוואה לאייל לפידות לרכוש 4.99% מניות כלל ביטוח שבשליטת אי.די.בי ולאחר שהדירקטוריון עיכב אותה לאחרונה. 60 מיליון שקל אחרים יתקבלו ממוסד פיננסי כהלוואה לצורך זה.

 

אלשטיין וסאול זאנג, יועצו המשפטי ושותפו לקרן דולפין המחזיקה בבעלות על אי.די.בי פתוח, רמזו כי בשבוע הבא יגיעו לארץ ויזרימו הון נוסף שיאפשר לחברה לבצע המרה של אגרות החוב סדרה ט' של אי.די.בי פתוח בתמורה למניות כלל ביטוח. ההון הנוסף, שיעמוד על 140 מיליון שקל לפחות, אמור לשמש גם למנוע הערת עסק חי לחברה. להזרמה זו אין עדיין אישור ורק בשבוע הבא כשיחזור מארגנטינה, יודיע אלשטיין על היקף ההזרמה המדויק. ההודעה מגיעה אחרי לחץ שהופעל על אלשטיין מצד מחזיקי האג"ח של החברה והדח"צים בדירקטוריון שלה.

 

מחר צפויה אי.די.בי להוציא דיווח לבורסה שיספק הסבר מפורט יותר לגבי ההזרמה של אלשטיין, ובאיזו מתכונת תתבצע.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x