$
בורסת ת"א

רני צים: ההכנסות מדמי שכירות עלו ברבעון ב-20%

חברת מרכזי הקניות הציגה NOI של 10 מיליון שקל ברבעון השני של 2019, לעומת 9.4 מיליון שקל ברבעון המקביל; ה-FFO, לפי גישת ההנהלה, קפץ בשיעור חד יותר של 41% ועמד על 4.1 מיליון שקל

חזי שטרנליכט 10:4720.08.19

רני צים מרכזי קניות דיווחה הבוקר (ג') על תוצאות הרבעון השני של 2019. החברה שבשליטת צים (74.86%) הציגה שיפור ברווחיות, אך עלייה מתונה מאוד בהכנסות המתואמות מדמי שכירות (NOI) בנכסים הזהים.

 

ה-NOI מנכסים זהים (נכסים שהיו פעילים הן ברבעון המדווח והן ברבעון המקביל, המשמש להשוואה) עלה ב-1% ל-8.5 מיליון שקל. ה-NOI מכלל היחסים גדל ב-20% ל-10 מיליון שקל לעומת 9.4 מיליון שקל ברבעון המקביל. הרווח הנקי המתואם, ה-FFO, לפי גישת ההנהלה, קפץ בשיעור חד יותר של 41% ועמד על 4.1 מיליון שקל. הרווח הנקי זינק ל-1.58 מיליון שקל, לעומת 580 אלף שקל ברבעון המקביל ב-2018. 

         

מתחם צים סנטר במעלות מתחם צים סנטר במעלות צילום: צים סנטרס

    

 

במהלך אוגוסט הצליחה החברה לקבל את אמון המוסדיים שהשתתפו בגיוס אג"ח בהיקף של 60 מיליון שקל, שנעשה בריבית נמוכה

מבחינתה (2.65%). הגיוס נעשה לאחר שני ניסיונות שלא צלחו במהלך השנה החולפת.

 

לצים מרכזים מסחריים בעיקר בפריפריה. החברה מפעילה מרכזי קניות בשישה יישובים - בית שאן, נתיבות, ערד, מעלות, אום אל פאחם וירכא. כמו כן, מקימה החברה מרכז מסחרי שאפתני בכפר סבא.

 

המנכ"ל רני צים אמר כי בחברה מסכמים את הרבעון השני תוך תנופת התרחבות, בדגש על פעילות במגזר הערבי וקידום פרויקט צים אורבן לייף בכפר סבא. "הגדלנו את שיעורי אחזקותינו בפרויקטים המתוכננים בטמרה ובטייבה ל-75% וקיבלנו היתר בתנאים להקמת מרכז מסחר בטירה.

 

"אנו רואים פוטנציאל רב להצפת ערך במגזר הערבי ונמשיך לפעול במרץ לפיתוח והרחבת פעילותינו בו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x