$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

נבחרו 6 דירקטורים לחברת כלכלית, בהם טל פורר, דורון כהן ודוד גרנות

כמו כן נבחרו רגינה אונגר ופאר - שהוצעו על ידי הגופים המוסדיים וכן רונן נקר. בעל המניות הגדול, דוד פורר, תמך בבנו טל, בדורון כהן, בדוד גרנות וברונן נקר. עודד שריג ורון בארי, שכיהן כיו"ר כלכלית, נותרו בחוץ

רחלי בינדמן 21:4318.08.19

בעלי המניות של כלכלית, חברה הנסחרת בבורסה ללא גרעין שליטה, החליטו היום (א') כיצד יראה דירקטוריון כלכלית ביום שלאחר מיזוגה עם מבני תעשייה.

 

 

 

ל"כלכליסט" נודע כי ששת הדירקטורים נבחרו מתוך 15 שהועמדו לבחירה. השישה הם טל פורר, דורון כהן, רונן נקר, דוד גרנות, רגינה אונגר ופאר נדיר, שיצטרפו לשני הדח"צים המכהנים - ברכה ליטבק ויעקב גולדמן.

 

פאר נדיר ורגינה אונגר הם שני מועמדים שהוצעו על ידי הגופים המוסדיים, יתר הארבעה הם  ותיקים שכבר כיהנו. עבור בעל המניות הגדול בכלכלית, דוד פורר המחזיק בכ-20% ממניות החברה הממוזגת, מדובר בהישג, שכן הוא תמך בבנו טל, בדורון כהן, בדוד גרנות וגם ברונן נקר.

 

חברת הייעוץ אנטרופי שהמליצה למוסדיים כיצד להצביע, לא תמכה בגרנות והוא נבחר בכל זאת בזכות תמיכת הראל ומנורה שהצביעו בניגוד להמלצתה למרות שהזהירה כי אם עסקת סרצלייט ובזק תיסגר, גרנות עלול להידרש לעזוב את הדירקטוריון שכן הוא מכהן גם כדירקטור בבזק. גרנות היה במשך 9 שנים חבר ועדת השקעות בהראל.

 

 

דוד גרנות דוד גרנות צילום: עופר חן

 

 

פאר נדיר פאר נדיר צילום: אסף לב

 

פאר נדיר הומלץ על ידי פסגות, אונגר על ידי ילין לפידות ואילו מאיר סרברניק שהומלץ על ידי מיטב דש לא נבחר וגם לא עודד שריג שהומלץ על ידי הלמן אלדובי. עם זאת, גם רון בארי, יו"ר כלכלית ודירקטור, שבו תמך פורר, נותר בחוץ גם כן, כך שבסך הכל מדובר בדירקטוריון שמאזן בין הרצונות של המוסדיים לאלו של פורר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x