$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

יגאל דמרי מצטרף רשמית למירוץ לרכישת אפריקה ישראל

הערב הגישה י.ח.דמרי הצעה מחייבת לרכישת החברה, שכוללת את דניה סיבוס ואפריקה מגורים (74%). היקף ההצעה הכולל עומד על 1.138 מיליארד שקל

גולן חזני 20:4818.08.19
יגאל דמרי מצטרף רשמית למירוץ לרכישת אפריקה ישראל. הערב הגישה חברת י.ח.דמרי שבשליטתו הצעה מחייבת לרכוש את החברה שכוללת את דניה סיבוס ואפריקה מגורים (74%).

 

דמרי משווה את מרכיב הכסף המזומן בהצעה לזה של מבטח שמיר שבשליטת מבטח שמיר – 335 מיליון שקל ובנוסף הוא מציע 141 מיליון שקל במניות של חברת דמרי הבורסאית שנסחרת בשווי 1.4 מיליארד שקל, כך שמדובר בכ-10% ממניותיה, וכן איגרות חוב של דמרי בהיקף של 95 מיליון שקל נוספים.

 

סה"כ המזומן בהצעה עומד על 571 מיליון שקל, ובנוסף יקבלו המחזיקים את הכסף בקופת אפריקה השקעות, 75 מיליון שקל ממכירת קרקעות החברה בסביון.

 

יגאל דמרי יגאל דמרי צילום: אוראל כהן

 

היקף ההצעה הכולל עומד על 1.138 מיליארד שקל, בעוד ההצעה המשופרת שהגיש גד זאבי אמש עומדת על 1.151 מיליארד שקל.

 

ההצעה של יעקב לוקסנבורג וחברת לפידות היא בהיקף 1.13 מיליארד שקל ושל מאיר שמיר ומבטח שמיר על 1.125 מיליארד שקל. לארי מייזל ונתנאל גרופ הציעו 1.124 מיליארד שקל שחלקם בהשארת חלק ממניות אפריקה בידי המחזיקים.

 

על כוונתו של דמרי להגיש הצעה פורסם ב"כלכליסט" לפני שבוע. דמרי התלבט אבל בסופו של דבר החליט להגיש. נתון חשוב בהצעה של דמרי: בנק דיסקונט שמשמש כנושה של דניה סיבוס אישר את ההצעה שלו, כמו גם ההצעה של מבטח שמיר.

 

האסיפה של המחזיקים לדיון בחמש ההצעות נדחתה ביום אחד ל-22 בחודש. נראה כי מדובר בתאריך סופי שבסיומו יתקימו הצבעות להחלטה באיזו הצעה לבחור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x