$
שווקי חו"ל

מדוע קרסה הערב מניית טבע ב-10.5% בוול סטריט?

מניית חברת התרופות הישראלית צללה בבורסת ניו יורק, כשברקע דרישת הסנטור ברני סנדרס ויו"ר ועדת הפיקוח של בית הנבחרים למסמכים הנוגעים לפרשת תיאום המחירים, וכן הורדת תחזית דירוג על ידי מודי'ס

אורי גלאור 23:0014.08.19

טבע איבדה הערב (ד') 10.5% במסחר בוול סטריט, לאחר שהסנטור ברני סנדרס ויו"ר ועדת פיקוח של בית הנבחרים האמריקאי אליג'ה קמינגס דרשו מהחברה לספק מסמכים בנוגע לפרשת תיאום המחירים בתרופות הגנריקה, והן כתוצאה מהורדת תחזית הדירוג לשלילית ע"י מודי'ס.

 

 

הסנטור ברני סנדרס ויו"ר ועדת הפיקוח של בית הנבחרים האמריקאי אליג'ה קמינגס פנו לחברות התרופות הגנריות מיילן, טבע והרטיג' בדרישה לקבלת מסמכים בנוגע לפרשת תיאום המחירים בתרופות הגנריקה. מדובר בחידוש בקשה למסמכים משנת 2014.

ברני סנדרס ברני סנדרס צילום: רויטרס

 

 

אירוע שלילי נוסף שאירע היום לחברת טבע הינה הורדת תחזית הדירוג לשלילית ע"י חברת הדירוג מודי'ס. הדירוג של טבע עומד כעת על Ba2. מודי'ס מציינים בדו"ח הדירוג כי הורדת התחזית משקפת את הדאגה של חברת הדירוג מהמינוף הגבוה של טבע, והצרכים של החברה לבצע מימון מחדש לחלק מחובות החברה, לאור חשיפתה של החברה להליכים משפטיים בפרשת משככי הכאבים האופיואידיים.

מטה חברת טבע מטה חברת טבע צילום: EPA

 

 

עוד ציינו במודי'ס, כי לטבע קיימים פרעונות חובות גדולים במהלך השנים הקרובות, הכוללים פרעונות חובות של מעל ל-2 מיליארד דולר עד סוף שנת 2020. פרעונות החובות של החברה יצרכו חלק ניכר מהתזרים של החברה ב-18 החודשים הקרובים.

מה דעתך על מניית טבע (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

להערכת מודי'ס, טבע לא תייצר תזרים מזומנים מספיק לפרוע חובות של 4.2 מיליארד דולר שהיא צריכה לפרוע בשנת 2021, כאשר אי הצלחה של מימון מחדש של חובותיה של טבע מבעוד מועד עלולה לגרום ללחץ על הדירוג של טבע. בנוסף טבע חשופה להליכים המשפטיים בפרשת משככי הכאבים האופיואידיים שיוצרת אי וודאות וסיכון לאי יכולת לבצע מימון מחדש לחובות החברה בריבית אטרקטיבית.

 

בנוסף ציינו במודי'ס כי הפוטנציאל לתשלומים בשל הליכים משפטיים יכול לעכב את החברה להורדת המינוף בשל תשלום מזומן שיילך להליכים משפטיים במקום להחזר החובות. עוד ציינו שם, כי כעת לא ניתן להעריך את גודל ההתחייבויות הפוטנציאליות בשל ההליכים המשפטיים. ברבעון השני של שנת 2019 הפרישה טבע 646 מיליון דולר בשל חשיפות משפטיות. סכום זה להערכת מודי'ס מייצג את הסכום המינימלי להתחייבות בפרשת משככי הכאבים האופיואידיים.

 

עוד ציינו כי סכום זה ככל הנראה יגדל עם הזמן ככל שיתפרסם מידע נוסף.

 

מניית טבע צללה גם בבורסת ת"א - ואיבדה 8.6% מערכה במסחר היום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x