שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דלק מנסה לקדם מכירות עתידיות - וקבלת מקדמה של 150 מיליון דולר

הקבוצה דיווחה שהיא מנהלת דיונים עם חברות סחר בינלאומיות כדי לחתום על הסכמי שיווק של נפט וגז. בחודש מאי דלק רכשה את נכסי הנפט של שברון בים הצפוני בעסקה בהיקף של כ-1.65 מיליארד דולר

ליאור גוטמן 12:1512.08.19

קבוצת דלקדיווחה הבוקר (ב') שהיא מנסה לקדם מכירות עתידיות של נפט כדי להזרים כסף לקופה.

 

 

 

לפי דלק היא, כמו גם חברת הבת אית'קה, "מנהלות דיונים עם חברות סחר בינלאומיות לצורך חתימה על הסכמי שיווק של נפט וגז למשך תקופה של כשלוש שנים". המהלך, ככל שיושלם, עשוי להוביל לכך ש"תועמד מקדמה על חשבון מכירות עתידיות שתשמש לצורך מימון ההון החוזר בסך של עד כ-150 מיליון דולר". בשלב זה לא ברור האם המהלך יצלח.

 

יצחק תשובה יצחק תשובה צילום: עמית שעל

 

הדיווח של דלק מגיע בהמשך לרכישה שבוצעה במאי האחרון, אז דיווחה דלק על רכישת נכסי הנפט של שברון בים הצפוני בעסקה בהיקף של כ-1.65 מיליארד דולר.

 

המינוף הצפוי של העסקה גרר תגובות שליליות וצניחה בערך המניה של דלק, ועד למצב שבעל השליטה בקבוצה יצחק תשובה נאלץ להיפגש

עם פעילים בשוק ההון שם הסביר למשקיעים שהעסקה תגדיל את היקף ההכנסות של הקבוצה, ולכן אין לחשוש ממנה. למעשה, תשובה אף הסביר שדלק תזרים כסף כדי להשלים את העסקה, וכי בוצעו הגנות על מחיר חבית הנפט שמגדרות את המכירות העתידיות מהמאגרים שם.

 

הבוקר כאמור מדווחת הקבוצה שהשלמת ההסכם לרכישת עסקי שברון תושלם על פי ההערכות עד סוף השנה הנוכחית, כאשר דלק עצמה מצהירה על ניהול מו"מ עם משקיעים פוטנציאליים, לרבות קרנות השקעה, חברות סחר בינלאומיות ומוסדות פיננסים בינלאומיים, להשלים הקצאת מניות בחברת אית'קה ובהיקף כספי של עד 300 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x