שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מט"ח וסחורות

בכיר בבנק המרכזי של סין: "אנו קרובים להנפקת מטבע וירטואלי"

לדברי סגן מנהל חטיבת התשלומים בבנק, המטבע הדיגיטלי אמור להחליף מזומן ולא לשמש כאשראי ולהשפיע על המדיניות המוניטרית. אם אכן המטבע הווירטואלי יושק, תהפוך סין לכלכלה הגדולה הראשונה שעושה זאת

שירות כלכליסט 10:5512.08.19

הבנק המרכזי של סין "קרוב" להנפקת מטבע וירטואלי משל עצמו, כך מסרו בכירים בבנק.

 

 

 

לדברי מו צ'אנגצ'ון (Mu Changchun), סגן מנהל חטיבת התשלומים בבנק המרכזי, מאז השנה שעברה עובדים החוקרים והאנליסטים בבנק על פיתוח המערכת, והמטבע הווירטואלי "קרוב להשלמה". מו אמר את הדברים בכנס פיננסים, אך לא ציין את מועד ההשקה.

 

לדבריו, המטבע הדיגיטלי אמור להחליף מזומן בתפוצה ולא לשמש כאשראי ולהשפיע על המדיניות המוניטרית. אם אכן המטבע הווירטואלי יושק, לאחר 5 שנות מחקר בנושא, תהפוך סין לכלכלה הבכירה הראשונה שעושה זאת.

 

 

הבנק המרכזי של סין, בייג'ינג הבנק המרכזי של סין, בייג'ינג צילום: רויטרס

 

מוקדם יותר החודש הוחלט בפגישה פנימית של קובעי המדיניות בבנק הסיני להאיץ את קצב המחקר והפיתוח של המערכת הווירטואלית ולחקור את הפיתוח של מטבעות וירטואלים בבית ובמדינות אחרות.

 

במקביל, גם בפייסבוק עובדים על השקת מטבע וירטואלי בשם ליברה, אולם ההודעה של הרשת החברתית על התכנית עוררה חשש בקרב בנקים מרכזיים ברחבי העולם, כולל הבנק הסיני, שהדגישו כי כי נכס דיגיטלי חייב להיות תחת פיקוח של בנק מרכזי, וזאת כדי להימנע מסיכונים לשערי המט"ח ולהגן על הסמכות של המדיניות המוניטארית.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x