שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

נציגות אג"ח ט' באי.די.בי נגד מכירת מניות כלל ביטוח: "העדפת נושים"

הנציגות העבירה מכתב לדירקטוריונים של אי.די.בי שבו היא מזהירה כי הם ישאו באחריות לביצוע פעולה אסורה - המתעדפת חלק מהגופים המוסדיים; מחר תתקיים אסיפת התייעצות על אפשרות העמדת אג"ח ט' לפירעון מיידי

גולן חזני 12:5211.08.19

נציגות אגרות החוב של סידרה ט' באי.די.בי, יוצאת נגד המהלך למכירה של מניות השליטה בכלל ביטוח (20.3%) לבתי ההשקעות לידר וברק קפיטל.

 

כפי שנחשף שלשום ב"כלכליסט", שני בתי ההשקעות שמייצגים גופים פרטיים, קרנות ומוסדיים מסויימים, הגישו הצעה לרכוש את המניות של כלל במחיר של 73 שקל למניה שיינתן לא במזומן אלא באגרות חוב מסידרה ט'. דירקטוריון אי.די.בי החליט ביום שישי בישיבה טלפונית דחופה בעקבות הפרסום לדחות את ההצעה. עם זאת, נראה כי הדחייה נעשתה בעיקר כדי להשיג מחיר טוב יותר ולשכנע את המציעים להעלות את ההצעה.

 

הנציגות שיגרה אמש מכתב לדירקטוריון אי.די.אמצעות עו"ד עמית פינס, שבו כתבה כי נדהמה לקרוא ב"כלכליסט" על ההצעה של ברק קפיטל לידר. המחזיקים טוענים כי מכירה של מניות כלל לגופים מסויימים מבלי שניתנת אפשרות לכל המחזיקים בסדרה של 1.2 מיליארד שקל, להשתתף בהמרה, היא סוג של העדפת נושים, ונותנת עדיפות לא שוויונית לאותם מחזיקים, ובמקרה כזה פינס מזהיר את הדירקטורים של כלל כי ישאו באחריות לתוצאות הפעולות אסורות.

 

המהלכים כולם נעשים לקראת אסיפת התייעצות שתיערך מחר אם להעמיד את אג"ח ט' לפרעון מיידי. לא נקבעה בשלב זה הצבעה. 

 

עו"ד עמית פינס עו"ד עמית פינס צילום: אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x