$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

יגאל דמרי מצטרף למירוץ לרכישת אפריקה ישראל

י.ח דמרי הודיעה לנציגות האג"ח של אפריקה כי בכוונתה להגיש הצעת רכישה. גם צבי ויליגר, בעל השליטה ביבואנית המזון ויליפוד, יצר קשר עם הנציגות. לארי מייזל מקיים מגעים להגשת הצעה יחד עם נתנאל גרופ

גולן חזני 07:4211.08.19

המירוץ לרכישת אפריקה ישראל מתלקח שוב: שבוע לאחר שמאיר שמיר הגיש הצעה מחייבת לרכישת השליטה בחברה מידי מחזיקי האג"ח, שבעקבותיה הוגשו הצעות גם מצד גד זאבי ויעקב לוקסנבורג (לוקסי), מצטרף שחקן נוסף למירוץ.

 

דמרי מעוניין בעיקר באפריקה מגורים

 

ל"כלכליסט" נודע כי חברת הבנייה י.ח דמרי, שבשליטתו ובניהולו של יגאל דמרי, נערכת להגשת הצעה מחייבת לרכישת אפריקה ישראל, שמחזיקה ב־100% מאפריקה מגורים ששולטת (74%) בדניה סיבוס. לי.ח דמרי הון עצמי של 1.1 מיליארד שקל, כך שהיא יכולה לממן את העסקה ממקורותיה העצמיים. ההצעות שהוגשו עד כה, שהורכבו משלל פרמטרים, נעו סביב תמורה כוללת של 1.1 מיליארד שקל.

בעל שליטה בי.ח דמרי, יגאל דמרי בעל שליטה בי.ח דמרי, יגאל דמרי צילום: אוראל כהן

 

גם בעל השליטה ביבואנית המזון ויליפוד, צבי ויליגר, יצר קשר עם נציגות האג"ח ומתעניין בהגשת הצעה, אולם לא ברור מה הסיכויים שאכן יעשה זאת. במקרים רבים בעבר, כשויליגר בחן רכישת חברות, העסקאות לא יצאו לפועל, כמו במקרה של אי.די.בי וביכורי שדה צפון - עסקה שהגיעה לשלב מזכר ההבנות לפני כמה חודשים - ולא התממשה. כמו כן, גם איש העסקים האמריקאי לארי מייזל עשוי להגיש הצעה. מייזל מקיים מגעים על הגשת הצעה משותפת עם נתנאל גרופ. זו פעם ראשונה שמייזל, שהגיש בחודשים האחרונים שתי הצעות לא מחייבות לרכישת אפריקה ישראל, משתף פעולה עם גוף ישראלי.

 

י.ח דמרי, שהונפקה ב־2004 לפי שווי של 200 מיליון שקל, נסחרת כיום בבורסת תל אביב לפי שווי של 1.4 מיליארד שקל. דמרי מחזיק ב־67.2% מהמניות, ששוויין עומד על 944 מיליון שקל, ובית ההשקעות מיטב דש מחזיק ב־7.8% מהמניות. יתרת המניות מוחזקת בידי הציבור.

 

י.ח דמרי עוסקת ברכישת קרקעות ובייזום פרויקטים למגורים, וכן משמשת כקבלן ביצוע בחלק מהפרויקטים. בנוסף יש לחברה זרוע קטנה של נדל"ן מניב, שמתמקדת בהשכרת פרויקטים מסחריים. החברה נכנסה לשותפות ב־B סנטר בכפר סבא הירוקה, והיא גם שותפה בכשליש בסינמה סיטי באר שבע, אבל עיקר עיסוקה הוא בבניית דירות, ולכן היא מעוניינת בעיקר באפריקה מגורים.

 

את הרבעון הראשון של 2019 סיימה י.ח דמרי עם הכנסות של 238 מיליון שקל ורווח נקי של 48 מיליון שקל, לעומת רווח של 152 מיליון שקל ב־2018.

 

ההצעה של גד זאבי הוערכה כגבוהה ביותר

 

ההצבעות לגבי ההצעות נדחו לסוף השבוע. מאיר שמיר, שהגיש את הצעתו באמצעות מבטח שמיר, נחשב לפייבוריט בעסקה. גד זאבי, שבייקר טילי - חברת הייעוץ הכלכלי של נציגות האג"ח של אפריקה ישראל - הגדירה את הצעתו כטובה מעט מזו של שמיר סובל מפגיעה מסוימת במעמדו בעיני מחזיקי האג"ח. זאת לאור העובדה שלא הצליח להתמודד מול קרן סרצ'לייט על רכישת בזק ולהביא את הערבויות המתאימות שהתבקש להן במסגרת ההצעה שהגיש לרכישת חברת התקשורת לפני כשלושה חודשים.

 

באסיפת המחזיקים של אפריקה בשבוע שעבר הציג היועץ הכלכלי של הנציגות, רו"ח איציק עידן מבייקר טילי, ניתוח השוואתי לשלוש הצעות שהוגשו למחזיקים. להערכתו, הצעת מבטח שמיר היא בשווי של 1.121 מיליארד שקל, מתוך זה תמורות מיידיות של 950 מיליון שקל, בעוד את הצעת זאבי העריך לפי שווי של 1.134 מיליארד שקל, מתוכה 1 מיליארד שקל בתמורה מיידית. את הצעת לפידות של לוקסנבורג העריך עידן ב־1.123 מיליארד שקל, מתוכה 952 מיליון שקל כתמורה מיידית למחזיקים. מדובר, לפי שעה, בהצעות דומות למדי, עם יתרון קל בשווי הכלכלי להצעתו של זאבי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x