$
שווקי חו"ל

קורינדוס שהקים פרופ' רפי ביאר נמכרת ב-1.1 מיליארד דולר

החברה שהוקמה על ידי מנכ"ל רמב"ם היוצא והיזם טל וונדרוב נמכרה לענקית הטכנולוגיה הרפואית Siemens Healthineers שתשלם בעסקה 4.28 דולר למניה, כמעט כפול משווי השוק של החברה. קורינדוס מפתחת מערכת רובוטית להליכי צינתור

הגר רבט 19:0808.08.19
חברת הטכנולוגיה הרפואית Siemens Healthineers הגרמנית מקבוצת סימנס רוכשת את חברת קורינדוס (Corindus) האמריקאית שהוקמה בישראל בעסקה של 1.1 מיליארד דולר. העסקה משקפת מחיר של 4.28 דולר למניה, כמעט כפול מ-2.42 דולר לפיו נסחרה בסגירת המסחר ביום רביעי.

 

קורינדוס הוקמה ב-2002 על ידי הקרדיולוג פרופ' רפי ביאר שכיהן בתפקיד מנכ"ל בית החולים רמב"ם בין השנים 2006 ל-2019 והיזם טל וונדרוב - ההקמה היתה במסגרת חממת הטכניון בפרויקט משותף עם המרכז הרפואי רמב"ם. קורינדוס הונפקה בבורסת ניו יורק ב-2014 - היא יושבת היום במסצ׳וסטס ומעסיקה כ-100 עובדים.

 

 

רפי ביאר רפי ביאר צילום: מיקי קורן

 

 

החברה פיתחה מערכת רובוטית לטיפול בהליכי צינתור במינימום התערבות פולשנית . הטכנולוגיה של קורינדוס -CorPath - זכתה לאישור ה-FDA והיא מאפשרת לרופאים להנחות את ההליך הרפואי באמצעות זרוע רובטית גם כשהם מרוחקים מהחולה. העסקה צפויה להיסגר עד סוף השנה.

 

קורינדוס זקפה לזכותה הישג מרשים בחודש ינואר האחרון כשבניתוח שנערך בהודו באמצעות הטכנולוגיה שלה צונתרו חמישה ממטופלי בית החולים אפקס למחלות לב שבעיר אחמדאבאד, הודו, בזמן שהרופא המצנתר ישב במנזר הממוקם במרחק של 32 ק"מ מהם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x