שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

FedEx פורשת סופית משיתוף הפעולה עם אמזון בארה"ב

חודשיים לאחר שסיימה את הסכם השינוע האווירי עם אמזון, הודיעה פדקס כי מסוף אוגוסט לא תעניק גם שירותים קרקעיים לחבילות של אמזון בתוך ארה"ב

שירות כלכליסט 18:0107.08.19

שינוי דרמטי בעסקי השילוחים בארה"ב - ענקית השילוחים האמריקאית פדקס (FedEx) מנתקת סופית את קשריה עם אמזון בפעילות בתוך המדינה.

 

ב-8 יוני הודיעה פדקס כי היא מסיימת את הסדר השינוע האווירי עם אמזון בתוך ארה"ב והיום היא מרחיבה את ההחלטה גם לשילוחים על הקרקע. פדקס מודיעה כי אין בכוונתה לחדש את הסכם שיתוף הפעולה עם אמזון שיפוג בסוף חודש אוגוסט.

 

שתי החברות ימשיכו לשתף פעולה אך רק בתחום המשלוחים בין ארה"ב למדינות ברחבי העולם.

 

פדקס פדקס
אמזון אמזון צילום: שאטרסטוק

 

 

 

"השינוי הזה משקף את האסטרטגיה שלנו להתמקד בשוק המתרחב של האונליין, וההודעה האחרונה שלנו הנוגעת לרשת שירותי הקרקע של פדקס ממצבת אותנו במקום מצוין להוציא אותה לפועל", נאמר בהודעה שפרסמה היום פדקס.

 

הצעד שעליו הודיעה חברץ השילוחים הוויתיקה הוא ביטוי נוסף למתיחות הגוברת בינה לבין אמזון. שתי החברות שיתפו פעולה באופן מוצלח במשך תקופה ארוכה, אך פדקס לא קיבלה בהבנה את ההחלטה של אמזון להקים שירותי שילוחים משלה, שיתחרו בה - במסגרתה אמזון גם חוכרת מטוסי מטען שישרתו את פעילותה בתחום.

 

המהלך יחייב את אמזון להקים או לאתר תוך זמן קצר שירות שילוחים שייתן מענה למיליונים רבים של חבילות, זמן קצר לפני עונת הקניות, וזאת במקביל למאמצים שהיא משקיעה בקיצור זמן המשלוחים עד לבית הלקוח.

 

לפי נתוני פדקס, המשלוחים של אמזון אחראים על 1.3% מהכנסותיה בשנת 2018. אמזון מחלקת את משלוחיה בין פדקס, UPS, חברת הדואר של ארה"ב (U.S. Postal Service) ושירות השילוחים שבבעלותה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x