$
שווקי חו"ל

בזוס שוב מממש: השלים מכירת מניות אמזון בסכום של 2.8 מיליארד דולר

לפי מסמכים שהוגשו לרשות ני"ע, בזוס מכר ביום שישי מניות בשווי של כמיליארד דולר - שבוע לאחר שביצע מימוש בהיקף של 1.8 מיליארד דולר - אתמול סגרה המניה יום שמיני של ירידות, הרצף השלילי הארוך ביותר שנרשם באמזון מאז 2006

שירות כלכליסט 15:5206.08.19

ג'ף בזוס מכר בשבוע האחרון מניות של אמזון בשווי של קרוב ל-3 מיליארד דולר - כאשר המניה חווה את רצף ההפסדים הארוך ביותר שלה מזה 13 שנים.  

לפי מסמכים שהוגשו ביום שני לרשות ני"ע האמריקאית (SEC), מייסד ומנכ"ל ענקית המסחר המקוון מכר מעל 517 אלף מניות ביום שישי, בשווי של כמיליארד דולר. זאת לאחר שבשבוע שעבר מכר מעל 968 אלף מניות בשווי כולל של 1.84 מיליארד דולר.

 

עם זאת, ביום שני רשמה מניית אמזון ירידות חדות וסגרה בכך נסיגה יומית שמינית ברציפות - הרצף השלילי הארוך ביותר שנרשם במניה מאז יולי 2006. במהלך הרצף האחרון נפל מחיר המניה ביותר מ-12% ומעל 120 מיליארד דולר משווי השוק של החברה, העומד בשלב זה על 873 מיליארד דולר.

 

למרות הנסיגה בשווי המניה, בזוס הצליח לשמור על מעמדו כאיש העשיר בעולם, גם לאחר שהונו האישי הצטמצם ב-15 מיליארד דולר מאז תחילת השנה ועומד כעת על 110 מיליארד דולר, כך לפי מדד המיליארדרים של בלומברג.

 

ייתכן שבזוס מתכוון להשתמש בהכנסות ממכירת המניות עבור חברת חקר החלל שלו, בלו אוריג'ן. בשנה שעברה טען כי הוא מתכוון להזרים לחברה מיליארד דולר בכל שנה מכספו האישי, וכי הסכום עשוי לגדול ככל שהחברה תתקרב לביצוע טיסת החלל המסחרית הראשונה שלה.  

 

בזוס בזוס צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x