$
שווקי חו"ל

טסקו מפטרת: חותכת 4,500 משרות ומצמצמת את שעות פתיחה

רשת הסופרמרקטים הגדולה בבריטניה מתקשה להתמודד עם התחרות שמציבות לה רשתות הדיסקאונט והאונליין; טסקו תקצץ את המשרות בסניפים מחוץ לערים ותצמצם את שעות הפתיחה בחלק מסניפי האקספרס שלה

שירות כלכליסט 19:4805.08.19

התחרות מול רשתות האונליין ורשתות הדיסקאונט דוחפת את טסקו למהלך של פיטורי עובדים: רשת הסופרמרקטים הגדולה בבריטניה הודיעה היום (ב') על קיצוץ של כ-4,500 משרות מחנויות המטרו של הקבוצה (הפועלות בצמוד לתחנות רכבת או במרכזי קניות גדולים).

 

153 סניפי המטרו של טסקו הם חנויות בגודל בינוני שמוקמו ותוכננו לטובת הלקוחות המבצעים קניות גדולות, לרוב פעם בשבוע. החברה הסבירה בהודעה על המהלך כי הרגלי הקנייה של הלקוחות השתנו וכיום חלק גדל והולך של הרכישות ברשת הן יומיות.

 

סניף של טסקו סניף של טסקו צילום: בלומברג

 

 

טסקו מעסיקה 320 אלף עובדים בבריטניה וכבר פיטרה מוקדם יותר השנה אלפי עובדים במסגרת מהלך שינוי מבני שכלל הפסקת מכירת בשר ודגים טריים ומוצרי מאפה בחלק מהסניפים הגדולים שלנה.

 

טסקו מחזיקה בנתח שוק של 27.2% בסקטור הסופרמרקטים הבריטי והיא מציגה השנה ביצועים טובים בהרבה משלוש היריבות הגדולות, סיינסבורי, אסדה ומוריסונס. עם זאת, היא מתקשה יותר בתחרות מול חנויות האונליין וכן מול רשתות הדיסקאונט הגרמניות Aldi ו-Lidi שהולכות ומתחזקות גם בבריטניה.

 

הלחץ של הדיסקאונט ושל פעילות האונליין הוביל בשנים האחרונות לסגירת מאות סניפים בכמעט כל הרשתות הקמעונאיות במדינה, ובכמה מהמקרים אף לסגירת כמה מהן. לפי נתוני איגוד הקמעונאיות הבריטיות, רק בשנה האחרונה נחתכו 72 אלף משרות בסקטור.

 

"בסביבה של קמעונאות מתפתחת ומאתגרת, ומול לחץ עלויות גדל, אנו חייבים להמשיך לבחון את הדרך שבה אנו מנהלים את החנויות שלנו, על מנת לוודא שאנו מזהים את הדרך שבה הלקוחות שלנו קונים ומוציאים אותה לפועל בדרך הטובה ביותר", נאמר בהודעת החברה.

 

טסקו בוחנת בין היתר רשת דיסקואנט משלה בסניפים חדשים שהוקמו תחת המותג "Jack’s" ושהן היא מוכרת מגוון מוגבל של מוצרים במחירים זולים. עוד מסרה החברה שהיא מתכוונת לצמצם את שעות הפתיחה ב-134 מ-1,750 סניפי האקספרס שלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x