שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

WeWork בחרה בג'יי. פי. מורגן להוביל את גיוס האג"ח שלה

בכוונת החברה לגייס חמישה עד שישה מיליארד דולר באגרות חוב לפני הנפקת המניות שהיא מתכוונת לבצע בהמשך השנה. הבחירה בג'יי.פי. מורגן מציבה את המוסד הפיננסי בעמדת מפתח להוביל גם את ההנפקה הציבורית

שירות כלכליסט 16:5503.08.19

חברת חללי העבודה המשותפים WeWork בחרה בג'יי פי מורגן צ'ייס להוביל את גיוס האג"ח שלה, המתוכנן לפני הנפקת המניות שמיועדת להתרחש בהמשך השנה. בכוונת WeWork לגייס חמישה עד שישה מיליארד דולר בהנפקת אגרות חוב, סכום שיאפשר לה לצמוח עוד, בטרם תצא להנפקת המניות, אולי כבר בתחילת ספטמבר.

 

 

 

על פי גורמים המצויים בפרטי ההנפקה, WeWork מעוניינת להתחיל לעבוד על פרטיה כבר בשבוע הבא, מועד שעשוי להשתנות עקב סוגיות רגולטריות בלתי פתורות שעדיין קיימות בנושא.

 

מייסד WeWork אדם נוימן מייסד WeWork אדם נוימן

 

חברת חללי העבודה המשותפים שייסד אדם נוימן לא שכרה עד היום באופן רשמי מוסד פיננסי כלשהו לצורך ביצוע ההנפקה הציבורית שלה, אך הציפייה בקרב מי שמעורבים בתהליך היא שכל מי שילווה את הנפקת האג"ח ייקח חלק גם בהנפקת המניות. פרט לג'יי.פי. מורגן, לבנקים נוספים ובכלל זה גולדמן זאקס, צפויים להיות תפקידים משמעותיים בהנפקה.

 

אם ג'יי.פי. מורגן אכן תוביל את הנפקת המניות של WeWork, הבנק יהיה מעורב בשתיים מתוך שלוש ההנפקות הציבוריות הגדולות של 2019, וזאת לאחר שהבנק הוביל את ההכנות להנפקת Lyft בחודש מרץ. יריבו מורגן סטנלי היה הבנק המוביל בהנפקה של אובר שאירעה במאי.

 

השווי של WeWork שנוסדה ב-2010 ובסיסה בניו יורק הוערך לאחרונה ב-47 מיליארד דולר, מה שהופך אותה לאחת החברות הפרטיות הגדולות בעולם. החברה זוכה לגיבוי משמעותי מכמה מהמשקיעים הגדולים בעולם, שעליהם נמנית סופטבנק היפנית.

 

למרות צמיחתה המהירה, החברה התמודדה עם סימני שאלה לגבי המודל העסקי שלה, שההכנסות בו מבוססות על הסכמים קצרי טווח, בעוד שמחויבויותיה הפיננסיות הן ארוכות טווח. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x