$
בורסת ת"א

בטר כשלה במיזוג ואילן ביו מאבדת בלעדיות

ווייטסמוק תוכנה דיווחה כי לא הצליחה להגיע להסכמות עם בטר כדי להשלים את עיסקת המיזוג בין הצדדים. ופי אל טי הודיעה כי האריכה את מועד המיזוג עם אילן ביו לסוף חודש ספטמבר וכי שני הצדדים החליטו לבטל הבלעדיות במשא ומתן

צלי גרינברג 14:0701.08.19
וויטסמוק תוכנה, הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 35.4 מיליון שקל, הודיעה היום (ה') כי לא הצליחה להגיע להסכמות בקשר להשלמת הסכם המיזוג עם מגדלת הקנאביס הרפואי הוותיקה קאן פרמבצטיקה ('בטר'). זאת לאחר שהפסיקה את המסחר במנייתה הבוקר.

 

המיזוג בין החברות עומד מזה זמן בסימן שאלה לאור התנאים המתלים שהעמידה בטר לטובתו, וכפי שפורסם בכלכליסט במספר הזדמנויות, ובהם, בין היתר, סכום הגיוס הנדרש מהחברה הציבורית על ידי בטר, שהועמד על 12 מיליון דולר.

 

קנאביס רפואי קנאביס רפואי צילום: שאטרסטוק

 

גורמים משוק ההון ומתחום הקנאביס אמרו לכלכליסט, כי "זהו סכום עצום. אמנם כיום יש כסף בקנאביס, אבל כל חברה שנכנסה לשלד לא דרשה העמדה של קרוב ל-40 מיליון שקל בקופת המזומנים של החברה, והסכום המקובל נסב סביב ממוצע של 12 עד 16 מיליון שקל".

 

כבר בדוחות הכספיים המסכמים של וויטסמוק לשנת 2018, שפורסמו בסוף חודש מרץ האחרון, ציינה החברה הציבורית במסגרת גורמי הסיכון המיוחדים לה, כי אין לה וודאות בנוגע להשלמת העסקה עם בטר. החברה כתבה אז, כי "השלמת העסקה תלויה בהתקיימותם של תנאים מתלים, לרבות השלמת סכום הגיוס על ידי החברה, וכי אי-השלמת העסקה האמורה עלולה להשפיעה לרעה על החברה".

 

בהודעת החברה נכתב עוד, כי "הצדדים מקיימים משא ומתן על מנת לגבש מתווה חדש לעסקת החלפת המניות". וכי החברה "תמשיך במקביל לפעול על מנת לבצע עסקאות אסטרטגיות בתחומי פעילותה או בתחומי פעילות בהם איננה פעילה כיום".

 

בנוסף, חברת פי אל טי, הנסחרת בבורסה בשווי 29.7 מיליון שקל, הודיעה כי חתמה אתמול (ד') על תוספת להסכם המיזוג שלה עם חברת הקנאביס 'אילן ביו', במסגרתה האריכה את הסכם המיזוג שלה עימה עד לסוף ספטמבר השנה.

 

בנוסף, החברה הודיעה כי סעיף הבלעדיות שהיה בהסכם המיזוג טרום הארכתו יבוטל ולא יחייב עוד את הצדדים, וכי כל צד יהיה רשאי לנהל משא ומתן עם צדדים שלישיים במהלך התקופה הנוספת, ובמקביל להסכם המיזוג.

 

בנוסף לסימן השאלה שהתנוסס מעל המיזוג בין בטר לבין וויטסמוק מספר גורמים בשוק ההון מעלים סימן שאלה גם לגבי המיזוג בין אילן ביו לפי אל טי, וזאת בעקבות הורדת הבלעדיות במשא ומתן והצמדתו לתוספת נוספת שהוכנסה להסכם ההארכה בדמות האפשרות של כל אחד מהצדדים לבטל את הסכם המיזוג באופן חד צדדי ומכל סיבה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x