שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דסק"ש צופה הפחתה של עד 600 מיליון שקל בגלל ירידת ערך בסלקום

דיסקונט השקעות צופה לרשום הפחתה בגלל ירידת ערך המוניטין של חברת הסלולר, לאחר הירידה הגדולה בשווי השוק של סלקום והעלייה בתשואות האג"ח שלה; ביום שני הודיעה בזק על אפשרות למחיקה של עד 1.1 מיליארד דולר משווי החברה הבת פלאפון

גולן חזני ואביאור אבו 13:3201.08.19
התחרות ממשיכה להכות בחברות הסלולר: חברת דיסקונט השקעות (דסק"ש) הודיעה היום (ה') כי במסגרת היערכותה לפרסום דוחותיה הכספיים לרבעון השני של 2019, היא צופה לרשום הפחתה בגין ירידת ערך מוניטין של החברה הבת סלקום, בסכום המוערך בטווח של בין 500 ל-600 מיליון שקל.

 

ברקע לדיווח - ביום שני הודיעה בזק שהיא נערכת לאפשרות של מחיקה של בין 800 מיליון שקל ל-1.1 מיליארד שקל בשווי החברה הבת פלאפון. המחיקות מגיעות לאור התחרות העזה בשוק התקשורת שגוררת שחיקה מתמשכת במחירי חבילות הסלולר ושיעורי נטישה גבוהים.

ניר שטרן, מנכ"ל סלקום ניר שטרן, מנכ"ל סלקום צילום: עמית שעל

 

 

 

בעקבות הירידה הגדולה בשווי השוק של סלקום והעלייה בתשואות אגרות החוב שלה במהלך הרבעון השני של שנת 2019, בחנה דסק"ש את ירידת ערך המוניטין והמותג המיוחסים לסלקום. בהתאם לאינדיקציה, החברה מעריכה כי ערך הנכסים שייוחסו לפעילותה של סלקום בניכוי ההתחייבויות שייוחסו לפעילותה יהיה גבוה מסכום בר ההשבה של פעילותה של סלקום.

 

החברה הבהירה כי מדובר בהערכה ראשונית שטרם נסקרה על ידי רואה החשבון המבקר של החברה או נדונה על-ידי ועדת המאזן ודירקטוריון החברה, ועם השלמתה ייתכן שסכום ההפחתה לירידת הערך בספרי החברה יהיה שונה. עוד הבהירה החברה כי לא נדרשת הפחתה בגין ירידת ערך מוניטין בדוחות הכספיים של סלקום עצמה.

 

דסק"ש כבר מחקה בשנתיים האחרונות 562 מיליון שקל משווי סלקום. 294 מיליון שקל נמחקו ברבעון האחרון של 2018 והובילו את דסק"ש להפסד של 347 מיליון שקל ברבעון. סלקום עברה ב-2018 להפסד ראשון של 64 מיליון שקל.

 

דסק"ש מחזיקה ב47% ממניות סלקום שנסחרת בשווי 1.17 מיליארד שקל. מתחילת השנה ירד שווי החברה ב-54%. דיסקונט השקעות עצמה נשלטת בידי אדוארדו אלשטיין ובחודש האחרון נערכו אסיפות אג"ח של נושי החברה כדי לדון במצבה וביכולת לפרוע את חובותיה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x