$
בורסת ת"א

היום: המועד האחרון למיזוג בין בטר לווייטסמוק

אף שהדד-ליין למיזוג נקבע להיום, ווייטסמוק עדיין לא דיווחה על עמידה במלוא התנאים למיזוג עם מגדלת הקנאביס הרפואי הוותיקה, וביניהם גיוס והעמדת הון של 12 מיליון דולר

צלי גרינברג 20:0431.07.19

המיזוג בין מגדלת הקנאביס הרפואי הוותיקה קאן פרמבצטיקה ('בטר') לבין חברת וויסטמוק תוכנה, הנסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי של 35.2 מיליון שקל, עומד זה זמן בסימן שאלה, לאור התנאים המתלים שהעמידה בטר למיזוג.

 

 

 

היום (ד') הגיע ההסכם לישורת האחרונה, עם תום המועד שנקבע למיזוג בין הצדדים - סוף יולי 2019, וללא הודעה מהצדדים על התקיימותו. גורמים בשוק ההון ובתחום הקנאביס העמידו מעל המיזוג סימן שאלה מאז נודע על התנאים המתלים להתקיימותו. זאת, בין היתר, לאור סכום הגיוס הנדרש מהחברה הציבורית על ידי בטר, שהועמד על 12 מיליון דולר ומהווה תנאי מתלה למיזוג.

 

גידול קנאביס בישראל גידול קנאביס בישראל צילום: רויטרס

 

 

כבר בדוחות הכספיים המסכמים של וויטסמוק לשנת 2018, שפורסמו בסוף חודש מרץ האחרון, ציינה החברה הציבורית במסגרת גורמי הסיכון המיוחדים לה, כי אין לה וודאות בנוגע להשלמת העסקה עם בטר. החברה כתבה אז, כי "השלמת העסקה תלויה בהתקיימותם של תנאים מתלים, לרבות השלמת סכום הגיוס על ידי החברה, וכי אי-השלמת העסקה האמורה עלולה להשפיעה לרעה על החברה".

 

בטר (BETTER) היא מגדלת הקנאביס הרפואי השנייה (אחרי קנדוק שנרכשה על ידי אינטרקיור), שניסתה להיכנס לבורסה לניירות ערך בתל אביב כבר בנובמבר 2018. החברה מייצרת מוצרים רפואיים מבוססי קנאביס אותם היא משווקת ומוכרת לכ-5000 מטופלים, ופעילה בתחום החל משנת 2008 כאחת משמונה מגדלות הקנאביס הרפואי הוותיקות בישראל.

 

מבטר נמסר בתגובה, כי "שתי החברות ממשיכות לפעול להשלמת המיזוג".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x