שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הושלמה הנפקת הבורסה: הציבור הזרים ביקושים של 22 מיליון שקל

הבורסה תחל להיסחר בתחילת אוגוסט לפי שווי של 710 מיליון שקל; לציבור הוצעו מניות בשווי 23 מיליון שקל עם תקרת הזמנה של 30 אלף שקל למזמין, בהתאם לחזון המנכ"ל איתי בן זאב לשיתוף הציבור; לפי הערכות, מעל אלף משקיעים פרטיים השתתפו

רחלי בינדמן 20:1629.07.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

הבורסה השלימה את השלב הציבורי של ההנפקה: היום (ב') הסתיים השלב הציבורי של הנפקת הבורסה שתחל להיסחר בתחילת אוגוסט לפי שווי של 710 מיליון שקל. לציבור הוצעו מניות בשווי 23 מיליון שקל עם תקרת הזמנה של 30 אלף שקל למזמין בהתאם לחזון המנכ"ל איתי בן זאב לשתף את הציבור בהצלחת ההנפקה.

 

הביקושים בשלב הציבורי הגיעו דרך ברוקרים ויועצים בבנק תוך הגשמת חזונו של בן זאב כי אנשים פרטיים ירכשו בהנפקה ולא שחקנים מתוחכמים, ולפי הערכות מעל אלף משקיעים פרטיים השתתפו בשלב זה. בשלב המוסדי נרשמו ביקושים של מעל מיליארד שקל - פי חמישה משווי המניות הנמכרות בהצעת המכר.

 

מנכ"ל הבורסה איתי בן זאב מנכ"ל הבורסה איתי בן זאב צילום: תומי הרפז

 

 

משקיעים זרים מכרו כ-30% ממניותיהם שאותן רכשו לפני שנה, ברווח נאה תוך סיכום כי מחצית הרווח העודף, כ-35 מיליון שקל מעל שווי של 550 מיליון (ההנפקה נסגרה כאמור על שווי של 710 מיליון שקל) יועבר לבורסה לצורך הוזלת עמלות ושיפור מערכות המחשוב.

 

מדובר בהצלחה גדולה לבן זאב שמצידו קיבל אופציות שמחיר המימוש שלהן משקף לבורסה שווי של 1.2 מיליארד שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x