$
שווקי חו"ל

טאואר מסכמת רבעון חיובי; תשקיע 100 מיליון דולר בהרחבת המפעל ביפן

ההכנסות ברבעון הסתכמו ב-310 מיליון דולר, הרווח המתואם למניה עמד על 24 סנט - הצפי בשוק עמד על 303 מיליון דולר בשורת ההכנסות ורווח מתואם של 22 סנט למניה

חזי שטרנליכט ומיקי גרינפלד 12:2129.07.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת השבבים טאואר מודיעה היום (ב') על כוונתה להשקיעה סכום של 100 מיליון דולר לטובת הרחבת כושר הייצור במפעל שלה באוזו שביפן - הציודים הרלבנטיים אמורים להיות מותקנים במהלך המחצית הראשונה של 2020. במקביל פרסמה החברה את הדוח המסכם של הרבעון השני, שבו הצליחה להתעלות על ציפיות השוק כמעט בכל הפרמטרים.  

"זה היה רבעון מאוד חזק", אמר מנכ"ל טאואר ראסל אלוואנגר ל"כלכליסט. "הכינו את תחזיות האנליסטים, מדובר בהישג מאוד משמעותי בתעשייה שלנו משום שהיו רוחות נגד חזקות. ראינו מתחרים ולקוחות שנאלצו לפרסם תחזיות מחודשות במהלך הרבעון שחלף. אנחנו סיימנו אותו עם צמיחה אורגנית חזקה של 11% ובנוסף אנחנו מספקים תחזיות צמיחה חזקות גם עבור הרבעון השלישי", אמר אלוואנגר.

 

הכנסות יצרנית השבבים ממגדל העמק בשלושת החודשים אפריל-יוני הסתכמו ב-306 מיליון דולר, לעומת 310 מיליון דולר ברבעון קודם (ראשון 2019) ו-335 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2018 - צפי האנליסטים עמד על 303 מיליון דולר בשורת ההכנסות.

 

השוק שבו רשמה החברה את הצמיחה החזקה ברבעון שחלף הוא תחום מוצרי ה-300 מילימטר. "זה אחד התחומים שצמחו בקצב הכי חזק. התחום שהודענו בתחילת השנה שאנחנו הולכים להתרחק ממנו, משום שצפויה שם רווחיות גולמית נמוכה הוא כל תחום המובייל. ההתרחקות נבעה משום שראינו לחץ מחירים. היו לצעד הזה השלכות עבורנו". הצמיחה האורגנית ברבעון השני אחראית ליצירת עלייה של 20 מיליון דולר בהכנסות, שמפצה באופן כמעט מלא על הירידה במכירות לפנסוניק, בסכום של 22 מיליון דולר (בהתאם לתנאי החוזה המחודש עם פנסוניק).

 

הרווח התפעולי עמד על 17.7 מיליון דולר, מול 27.3 מיליון דולר ברבעון הראשון ובהשוואה ל-44.2 מיליון דולר ברבעון המקביל – במקרה זה פחות מצפי האנליסטים שעמד על 22.38 מיליון דולר. ה-EBITDA הרבעוני עמד על 70 מיליון דולר, בדומה לציפיות השוק.

 

בשורה התחתונה רשמה טאואר ברבעון רווח נקי של 20.9 מיליון דולר או 20 סנט למניה - סנט אחד מעל הצפי בשוק - מול 26.2 מיליון דולר או 25 סנט למניה ברבעון הראשון ואחרי שרשמה רווח של 37.7 מיליון דולר או 38 סנט למניה ברבעון המקביל. הרווח המתואם עמד על 24 סנט למניה, כאשר הצפי עמד על 22 סנט למניה.

 

החברה סיפקה תחזית מעודכנת לרבעון הנוכחי (שלישי) והיא מצפה להציג בו הכנסות של 312 מיליון דולר, עם טווח של 5% כלפי מעלה או מטה. הסכום האמור משקף צמיחה של 6% לעומת הרבעון השני.  

 

 ראסל אלוואנגר ראסל אלוואנגר צילום: זהר שחר
אלוואנגר מנכל טאואר אלוואנגר מנכל טאואר צילום: זהר שחר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x