$
בורסת ת"א

בלאקרוק השיקה הבוקר 15 קרנות סל ראשונות בבורסה בתל אביב

הקרנות הושקו לאחר שרשות ני"ע אישרה ביום רביעי האחרון לקרנות זרות להציע קרנות חוץ זרות למסחר בבורסה

גולן חזני 13:1828.07.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

רשות ני"ע העניקה לראשונה היתרים להצעת קרנות חוץ נסחרות (ETF) ברישום כפול בבורסה בתל אביב ובלונדון. הסנונית הראשונה היא קרן בלאקרוק שיחד עם אלטשולר שחם הודיעו הבוקר על רישום למסחר השל 15 קרנות סל זרות בשקלים בבורסה בארץ. 

הוועדה של רשות ניירות ערך החליטה ביום רביעי לאפשר לראשונה לקרנות ETF (קרנות סל) זרות להציע קרנות חוץ נסחרות ברישום כפול. המסחר ברישום כפול יאפשר למשקיע הישראלי לרכוש ולמכור אותן בשקלים, אך עם זאת, קרנות אלו לא תוכלנה לגדר את חשיפתן המטבעית לדולר או יורו ומחירן בשקלים יהיה מושפע משינוי בשערי מט"ח.

 

הפתרון שמצאה בלקרוק מאפשר אמנם רכישת הקרנות בשקלים אך לא פותר את בעיית החשיפה המטבעית, כיוון שמחירן ימשיך להיות מושפע מהמטבע שבו הן נסחרות בבורסה בלונדון (דולר או יורו לפי העניין). החלטה זו של הרשות לא משנה את החלטתה משנת 2016 שלא לאפשר בשלב זה הצעת קרנות שמנטרלות את החשיפה המטבעית ולכן בשלב הזה לא מדובר בשינוי עמדה אלא באישור קרנות המותרות בכל מקרה לפי התקנות (קלאס דולרי או קלאס ביורו אשר נסחרים בבורסה בשקלים).

 

מארק פילגרם, מנהל הפרויקטים האסטרטגיים והתפעול הראשי של עסקי ה-iShares בבלאקרוק באירופה, אפריקה, והמזרח התיכון אמר: "השילוב בין הניסיון שלנו בעבודה עם משקיעים ישראלים בעשור האחרון, והשותפות שלנו עם אלטשולר שחם, מעניק תובנות ייחודיות החיוניות להתאמת מוצרי השקעה לצרכי המשקיע הישראלי. אנו גאים לפתוח למשקיעים הישראליים, קטנים כגדולים, את האפשרות להשקיע בקרנות סל זרות הנקובות".

 

 

מימין: נשיא בלאקרוק רוב קפיטו ומשה כחלון. הציע לשר האוצר השקעה בישראל מימין: נשיא בלאקרוק רוב קפיטו ומשה כחלון. הציע לשר האוצר השקעה בישראל

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x