$
שווקי חו"ל

דויטשה בנק הפסיד 3.15 מיליארד יורו - ועכשיו הוא גם מעורב בפרשת אפשטיין

התחזיות בשוק עמדו על הפסד של 1.17 מיליארד יורו ברבעון השני; הוול סטריט ג'ורנל חושף: הבנק הגרמני סייע לאיש העסקים המואשם בעבירות מין להעביר מיליוני דולרים במזומן ובני"ע באמצעות עשרות חשבונות פרטיים שפתח בבנק; דויטשה בנק: "אנו בוחנים מקרוב כל קשר עסקי עם אפשטיין ומחוייבים לגמרי לשיתוף פעולה עם הרשויות"

שירות כלכליסט 10:1424.07.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

דויטשה בנק מדווח היום (ד') על הפסד רחב מהתחזיות בסיכום הרבעון השני של 2019: הבנק הגרמני רשם ברבעון הפסד של 3.15 מיליארד יורו, הרבה מעבר לתחזיות בשוק שעמדו על הפסד של 1.17 מיליארד יורו - ומול רווח נקי של 361 מיליון יורו ברבעון המקביל ב-2018. ההכנסות ברבעון ירדו ל-6.2 מיליארד יורו, בהשוואה ל-6.59 מיליארד יורו ברבעון המקביל.   

מוקדם יותר החודש הודיע הבנק על תוכנית אסטרטגית חדשה הכוללת קיצוץ של 18 אלף משרות עד שנת 2022 וסגירת חטיבות - 900 עובדים כבר פוטרו במסגרת התוכנית. 

 

 צילום: גטי

 

"כבר ביצענו צעדים משמעותית על מנת להוציא לפועל את האסטרטגיה שלנו שצפויה לשנות את דויטשה בנק. יש לכך ביטוי בתוצאות, חלק משמעותי מעלויות התוכנית משתקף בתוצאות של הרבעון השני", אמר מנכ"ל הבנק כריסטיאן סואינג (Christian Sewing), "אם לא היינו מחשיבים את העלויות הללו, הבנק היה מגיע לרווחיות, ובחטיבות היציבות יותר שלנו ההכנסות נותרו ללא שינוי או צמחו".

 

לפי הדו"ח, בנטרול ההוצאות האמורות, הבנק היה מציג רווח נקי של 231 מיליון יורו. מניית הבנק צנחה ביותר מ-30% ב-12 החודשים האחרונים, עך רקע שערוריות שונות הנוגעות להלבנות הון. בבנק הביעו דאגה גם מהמתיחות המתמשכת בשווקים. "אם התנאים הללו יימשיכו לאורך פרק זמן מתמשך, ולא יקוזזו על ידי מדיניות הקלה של הבנקים המרכזיים, זה עלול להוביל להשפעה שלילית משמעותית על ההכנסות שלנו ביחס לציפיות הנוכחיות", נמסר מהבנק.

 

בתוך כך, הוול סטריט ג'ורנל דיווח כי נחשפו קשרים בין דויטשה בנק ואיש העסקים האמריקאי ג'פרי אפשטיין המואשם בעבירות מין. לפי הדיווח, בשנים האחרונות סייע הבנק הגרמני לאפשטיין לעביר מיליוני דולרים במזומן ובני"ע באמצעות עשרות חשבונות פרטיים שפתח בבנק. לפי אנשים המעורים בנושא, אפשטיין השתמש בחטיבת ניהול ההון של דויטשה כדי להחזיק ולנהל נכסים הקשורים אליו, ללקוחות שלו ולחברות שהיו קשורות אליו. עם זאת, בכירים בבנק טוענים כי ניתקו כל קשר איתו בסוף יוני. "בדויטשה בנק בוחנים מקרוב כל קשר עסקי עם אפשטיין, ואנחנו מחוייבים לגמרי לשיתוף פעולה עם הרשויות הרלוונטיות", נמסר בהצהרה מטעם הבנק.

 

ג'פרי אפשטיין ג'פרי אפשטיין צילום: AP

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x