$
בורסת ת"א

אמרו לא לאלשטיין והפסידו 20%

מניית נכסים ובניין ירדה לשווי של 315 שקל - בחודש שעבר דחה הציבור הצעת רכש לפי 390 שקל למניה

גולן חזני 08:0124.07.19

מניית חברת הנדל"ן נכסים ובניין מקבוצת דסק"ש של אדוארדו אלשטיין ירדה אתמול ב־0.9% והגיעה למחיר של 315 שקל — מחיר שמשקף שווי של פחות מ־2 מיליארד שקל לחברה. 

מי שיכולים לראות עצמם מאוכזבים הם בעלי המניות מהציבור שמחזיקים ב־31.2% מהחברה. הסיבה לכך היא שביוני האחרון הם דחו את הצעת הרכש של דסק"ש, שהציעה לרכוש כל מניה של הציבור ב־390 שקל — מחיר ששיקף פרמיה של 12% על מחיר המניה בבורסה באותה העת, ו־19% מעל המחיר הנוכחי. אם היו נענים להצעת הרכש, בעלי המניות מהציבור היו מקבלים מדסק"ש, שמחזיקה כיום ב־68.8% מנכסים ובניין, 765 מיליון שקל.

 

הצעת הרכש הזו לא היתה הצעת הרכש הראשונה של דסק"ש. בתחילת יוני הציעה החברה לרכוש את החלק של הציבור בנכסים ובניין ב־333 שקל למניה. כעבור עשרה ימים דסק"ש שיפרה את ההצעה ל־360 שקל למניה ובהמשך ל־390 שקל למניה. כל ההצעות גבוהות ממחיר המניה הנוכחי בבורסה.

 

הסיבה לכך שהצעת הרכש נכשלה היא שבית ההשקעות פסגות, שמחזיק ב־5.5% מנכסים ובניין, התנגד לה. בית ההשקעות דרש מאלשטיין התחייבות לא לבצע עסקאות בעלי עניין ללא הסכמת בעלי מניות המיעוט ובעלי האג"ח של החברה. אלשטיין דחה את הדרישה, נסוג מההצעה ובינתיים מניית החברה ירדה בחדות.

 

אדוארדו אלשטיין אדוארדו אלשטיין צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x