$
שווקי חו"ל

חדשות טובות לבאייר: דיון חוזר בתביעת ענק נגדה בארה"ב

חבר מושבעים פסק לאחרונה כי על החברה הגרמנית לפצות זוג אמריקאי ב-2 מיליארד דולר לאחר שקיבל את טענתם שחלו בסרטן עקב שימוש בקוטל העשבים ראונדאפ מתוצרתה; עתה פסק ביהמ"ש כי יש לדון בהפחתת הסכום

שירות כלכליסט 12:4519.07.19

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון ב"כלכליסט"

 

חברת התרופות והכימיקלים הגרמנית באייר (Bayer) בירכה על פסיקה על תנאי של שופט בארה"ב, שקרא לקיים משפט חוזר בנוגע לגובה הפיצויים שנפסקו בתביעה של בני זוג נגד החברה. השניים טענו שקוטל העשבים של באיייר גרם להם לחלות בסרטן. בחודש מאי צידד חבר מושבעים בבני הזוג ופסק כי מגיע להם פיצוים בגובה 2 מיליארד דולר. מניית החברה נסחרת בעליות של 1.3% בפרנקפורט בעקבות ההתפתחות.

 

 

 

השופט וויניפרד סמית מבית המשפט הגבוה בקליפורניה פסק כי יש לקיים משפט חוזר בתביעה של אלבה ואלברטה פיליוד, בשל ספקות בנוגע לגובה הפיצויים שנפסקו לטובתם. "הצו הטנטטיבי של בית המשפט מציע לבצע שינויים בפיצויים, מה שיהיה צעד בכיוון הנכון", נמסר בתגובה מבאייר, "אנחנו נמתין לצו סופי על הבקשות שהוגשו מאז סיום המשפט לפני שנגיב ביותר פירוט".

 צילום: רויטרס

 

 

באייר פנתה לבית המשפט ביוני בבקשה שיבטל את פסק הדין של חבר המושבעים שקבע כי השימוש בקוטל העשבים ראונדופ (Roundup) הוא שגרם להם לחלות בסרטן מסוג לימפומה שאינה הודג'קין, בטענה שהראיות לא תומכות בפסיקה הזו.

 

לפי טענת החברה, הפיצויים הגבוהים מתבססים על "הוכחות כוזבות, מזויפות ולא רלוונטיות" שהציגו עורכי הדין של בני הזוג.

 

 

עם זאת, חבר המושבעים קבע כי הראונדאפ תוכנן באופן פגום, וכי החברה לא הזהירה את משתמשי המוצר שהוא עלול לגרום לסרטן, ופעלה באופן רשלני. בכל מקרה, הוגשו נגד החברה בארה"ב מעל 13 אלף תביעות נוספות בנושא.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x