$
שווקי חו"ל

רבעון טוב למיקרוסופט: הכתה את תחזיות הרווח וההכנסות

הכנסות החברה זינקו ב-12% ברבעון שהסתיים ב-30 ביוני - ל-33.7 מיליארד דולר. הרווח הסתכם ב-10.6 מיליארד דולר - עלייה של 21%. שווי השוק של החברה - מעל טריליון דולר. המניה עולה במסחר המאוחר

רפאל קאהאן 23:2118.07.19

הכנסות מיקרוסופט זינקו כפי שדיווחה החברה היום (ה') בדו"ח לרבעון הרביעי הפיסקלי של 2019 (שלושת החודשים שהסתיימו ב-30 ביוני). הכנסותיה היו כ-33.7 מיליארד דולר - זינוק של 12% ביחס לשנה שעברה וגבוה מהצפי ל-32.77 מיליארד דולר. גם הרווח הכה את התחזיות והיה כ-10.6 מיליארד דולר, או כ-1.37 דולר למניה לעומת ההערכות בוול סטריט לרווח של 1.21 דולר למניה בלבד. הגידול ברווח לעומת שנה שעברה עמד על כ-21%.

 

 

מיקרוסופט מזנקת במסחר המאוחר ונראה שהחברה תמשיך להוביל את השוק האמריקאי עם שווי שוק של מעל לטריליון דולר. מיקרוסופט היא החברה היחידה שהצליחה להחזיק את השווי שוק שלה מעל לטריליון דולר במשך כל כך הרבה זמן. אמנם אפל ואמזון הגיעו למספרים דומים לפני מיקרוסופט - אך שתיהן לא הצליחו לשמור על המקום שלהן יותר מכמה ימים במקרה הטוב. גוגל טרם הצליחה לחצות את התקרה הזו ופייסבוק עדיין רחוקה מאוד ממנה.

מה דעתך על מניית MICROSOFT:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

עם זאת, לא הכול ורוד בחיי החברה - היקף הגידול של עסקי מחשוב הענן שלה לא עמד בציפיות והיה הנמוך ביותר ב-4 השנים האחרונות עם 68%. מיקרוסופט הצליחה בכל מקרה להראות שהיא נמצאת בדרך לעקוף את כל המתחרות הן בשווי, הן בפעילות והן בהכנסות שלה.

 

הדו"ח הנוכחי מהווה גם סיכום של השנה הפיסקלית של החברה: בסך הכול הכניסה מיקרוסופט כ-125 מיליארד דולר בשנה הפיסקאלית 2019 - עלייה של 14% ביחס ל-2018. הרווח התפעולי השנתי היה כ-43 מיליארד דולר - זינוק של 23% לעומת אשתקד. בעוד הרווח הנקי היה כ-36.8 מיליארד דולר.

 

 

סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט צילום: בלומברג

 

 

כל חטיבותיה של מיקרוסופט הראו גידול למעט זו של הגיימינג שבה המספרים נחלשו הרבעון. אך הדבר נובע בעיקר מהצפי של הלקוחות לשינוי במגוון המוצרים. ראשית, רדמונד צפויה להשיק אקסבוקס חדשה רק ב-2020 והיא גם צפויה להציג שירות גיימינג בסטרימינג שכבר הוצג השנה בצורה מוגבלת לפני כחודשיים.

 

החזרה לגידול של שוק המחשבים האישיים גם הוא מהווה חדשות טובות למפתחת ווינדוס שמחזיקה בכ-90% משוק מערכות ההפעלה למחשבים בעולם. למרות שאפל הציגה השנה מספר חידושים בתחום המחשבים האישיים שלה, היא כנראה לא תצליח להגדיל באופן מהותי את המספרים שלה, מהצד של מערכות ההפעלה בקוד פתוח המספרים דווקא הראו ירידה - כך שהדרך של מיקרוסופט להמשיך ולשלוט על מאחורי הקלעים של שוק המחשבים האישיים פתוחה לגמרי עבורה.

 

מיקרוסופט דיווחה אתמול גם על עסקת ענק עם AT&T שלה תספק שירותי ענן מתקדמים ואת פתרון אופיס 365. היקף העסקה מוערך בכ-2 מיליארד דולר לשנים הקרובות. במקביל מיקרוסופט נמצאת בקו הסיום של עסקת מחשוב הענן של הפנטגון ששוויה כ-10 מיליארד דולר ל-10 השנים הקרובות לכל הפחות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x