$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

המוסדיים הגדולים בפז לא יקשיבו לאנטרופי: צפויים לתמוך בשינוי שמציע ביגר

הסערה בפז נמשכת - אנטרופי מתנגדים להצעת היו"ר ביגר לשנות את תקנון החברה כך שיאפשר הארכת כהונת דירקטורים מכהנים; אלא שהמוסדיים הגדולים בפז שתמכו מלכתחילה במינוי ביגר - מיטב דש, פסגות, הפניקס וקרן נוקד - צפויים לתמוך במהלך; ביום ראשון ייפגש ביגר עם המוסדיים

רחלי בינדמן 16:3217.07.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

נמשכת הסערה בפז, שחשף כלכליסט, סביב בקשת יו"ר הדירקטוריון אברהם ביגר להאריך את כהונתם של הדירקטורים המכהנים שאינם דירקטורים חיצוניים כדי לאפשר לחברה להתחיל להניע תוכנית אסטרטגית.

 

חברת הייעוץ אנטרופי ממליצה לגופים המוסדיים להתנגד לשינוי התקנון שיאריך את כהונת כמה דירקטורים בחברה לתקופה נוספת מבלי שיובאו לאישור מחדש לצד מועמדים אחרים באסיפה הכללית אך לכלכליסט נודע כי הגופים המוסדיים הגדולים צפויים להצביע בעד שינוי התקנון וללכת בנושא עם היו"ר ביגר.

 

אברהם ביגר אברהם ביגר צילום: אוראל כהן

 

 

באסיפת בעלי המניות של פז הנסחרת ללא גרעין שליטה שתתקים ביום שלישי הקרוב, מבקשת החברה לשנות את התקנון כך שהכהונה של הדירקטורים הבאים תוארך ולא תובא לבחירה מחדש באסיפה הכללית: מנחם ברנר בשנה (עד 2020 במקום 2019), אריק שור בשנה (עד 2020), רויטל אבירם בשנתיים (עד 2021 במקום עד 2019), אריק שטיינברג בשנה ואברהם ביגר עצמו בשנה (במקום עד-2021, עד 2022).

 

ההצעה אושרה על ידי רוב חברי הדירקטוריון - כל אלה שכהונתם תוארך בעקבות התיקון, אך לקול מחאת הדירקטורים החיצוניים שלא רלוונטים להארכה. הטענה של ביגר ושל יתר הדירקטורים שאישרו את השינוי היה ליצור רצף ניהולי ולמנוע מטלטלת הדירקטוריון שייכנס להליך של בחירה מחדש של כמחצית הדירקטורים שלו בשנה הקרובה.

 

כפי שחשף כלכליסט, הדירקטורים החיצוניים מחו על ההחלטה וטענו כי היא פוגעת בכללי ממשל תאגידי תקין וכי ביגר רק רוצה לבצר את שליטתו בדירקטוריון ואילו בסביבת ביגר טענו כי מדובר במהלך שנרקם על ידי הדח"צים שנחשבים למחנה המנכ"ל יונה פוגל כדי לחזק את כוח מחנה המנכ"ל בדירקטוריון ולהחליש את ביגר.

 

לכלכליסט נודע כי המחזיקים הגדולים בפז - מיטב דש, פסגות, הפניקס וקרן ההשקעות נוקד (שמחזיקים יחד יותר מ-30% ממניות פז) - צפויים לתמוך בשינוי התקנון ולפעול בניגוד להמלצת אנטרופי. מדובר באותם גופים שתמכו במינוי של ביגר, שלבסוף נבחר בניגוד להמלצת הדירקטורים החיצוניים שהמליצו על מועמדים אחרים לתפקיד היו"ר - דוד אבנר, אליעזר שקדי ואמנון דיק.

 

ביום ראשון צפוי ביגר להיפגש עם נציגי הגופים המוסדיים ולהסביר להם את רציונל המהלך וכן לדבר איתם על התכניות האסטרטגיות של החברה.

 

בסביבת הגופים המוסדיים שתומכים בביגר אמרו אתמול "פז היא ספינה גדולה לנווט. אנחנו מתעדכנים באופן רציף אבל נותנים לביגר לעבוד. נתנו לו את המנדט, לא נשים לו עכשו מקל בגלגלים".

 

עוד הוסיפו בכירים בגופים המוסדיים התומכים במהלך "זה לא מקודש מבחינתנו להשאיר את התקנון כמו שהוא. החלפת הדירקטורים בתקופה הנוכחית שתאלץ הקמת ועדת איתור שתציע שני מועמדים על כל כיסא בדירקטוריון במה שעשוי להוביל ממילא למינוי שלהם מחדש, רק יעשה רעש במערכת ויפגע במהלכים המתבקשים בפז של התייעלות ובניית תוכנית אסטרטגית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x