$
בורסת ת"א

מחזיקי האג"ח של אי.די.בי הגבילו את שכר היועצים המשפטיים ל-100 אלף שקל בחודש

ההחלטה על הגבלת שכר הטרחה של היועצים המשפטיים של סדרה ט' עברה ברוב קטן בהצבעת המחזיקים. המשמעות: עורכי הדין רון ברקמן וגיא גיסין שהתמודדו מול עורכי הדין רענן קליר ואלון בנימיני, יצטרכו להוריד את שכר הטרחה המוצע על ידיהם או לוותר על הייצוג

גולן חזני 22:3416.07.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

הצלחה למגדל שוקי הון. הצעת בית ההשקעות בראשות שרון חינקיס להגביל את שכר היועצים המשפטיים של סדרה ט' באג"ח אי.די.בי ל-100 אלף שקל בחודש, עברה ברוב קטן בהצבעת המחזיקים.

 

המשמעות היא שהמועמדים לתפקיד היועצים המשפטיים של הסדרה, רון ברקמן וגיא גיסין שהתמודדו מול רענן קליר ואלון בנימיני, יצטרכו להוזיל את שכר הטרחה המוצע על ידיהם או לוותר על הייצוג.

 

ברקמן דרש שכר טרחה של 1,500 שקל לשעה עם תקרה של עד 200 אלף שקל וגיסין 750 שקל לשעה עם תקרה של עד 120 אלף שקל, לא כולל מע"מ כך שיחד הם היו אמורים להגיע לעלות של 320 אלף שקל בחודש. קליר ובנימיני ביקשו שכר טרחה של 600 שקל לשעה ועוד 1,800 שקל לשעה במידה ועו"ד גיורא ארדינסט יצטרף אליהם, ולא העמידו תקרה חודשית.

 

עו"ד גיא גיסין עו"ד גיא גיסין צילום: אוראל כהן

 

 

לעומת זאת, הצעה נוספת של מגדל שוקי הון להגביל את שכר היועצים הכלכליים ל-100 אלף שקל בתיק כולו לא עברה וזכתה להתנגדות.

 

מגדל שוקי הון ומיטב-דש בראשות ערן סטפק שהובילו את המאבק הביאו לתקדים חשוב שבו המוסדיים לוקחים פיקוד על ההוצאות העצומות בהסדרי חוב שבהסדר אפריקה ישראל הגיעו כבר ל-30 מיליון שקל.

 

תוצאות ההצבעה צפויות לעצור את חגיגת השכר של היועצים בהסדרים שהתנפחו לשיעורים אדירים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x