$
בורסת ת"א

דיווח שוטף

טבע צנחה ביותר מ-6% וגררה את ת"א 35 לירידות של 1.1%

מדד ת"א 125 איבד 1% מערכו; מניית חברת התרופות השלימה ירידה של 50% מתחילת השנה; פרשמרקט עלתה ב-5% אחרי רכישת רשת סופר דוש בבת ים ב-138 מיליון שקל; עוד במסחר: דלק קבוצה ירדה ב-5.5% ובנק מזרחי עלה ב-1%

כתבי שוק ההון 17:3117.07.19

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

 

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

17:35 - תם יום המסחר: המדדים המובילים ת"א 35 ו-125 ירדו ב-1% ו-1.1% בהתאמה. טבע הובילה את המגמה עם צניחה של 6.3% בערכה. מניית חברת התרופות השלימה ירידה של 50% בערכה מתחילת השנה. בצד החיובי של המסחר בלטה פרשמרקט שקפצה ב-5.2% אחרי רכישת רשת סופר דוש בבת ים ב-138 מיליון שקל. עוד בלטו: דלק קבוצה עם צניחה של 5%, פריגו עם ירידה של 2.8% ובנק מזרחי שעלה ב-1%.

 

 צילום: אוראל כהן

 

16:35 - הירידה במניית טבע מתחזקת עם פתיחת המסחר בניו יורק: מניית חברת התרופות שירדה ב-3% רושמת כעת ירידה של 6%. בתוך כך משלימה המניה ירידה של 50% מתחילת השנה.

 

15:40 -  דלק כי החברה הבת איתקה סיכמה עם קונסורציום של בנקים בינלאומיים להעמדת מסגרת אשראי על סך 1.65 מיליארד דולר.

 

14:45 - חברת פלוריסטם, העוסקת בתחום הרפואה המשקמת ומפתחת מוצרי ריפוי תאי חדשניים המופקים מתאי שיליה, הודיעה כי תוצאות מסדרת ניסויים במוצר הריפוי התאי של החברה, PLX-R18, אשר נערכו על ידי משרד ההגנה האמריקאי (DoD) במכון המחקר הרדיו-ביולוגי של הצבא האמריקאי (AFRRI), יוצגו במשותף בכנס Radiation Injury Treatment Network (RITN) שיערך בארה"ב בסוף החודש.

 

מעבדה חברת פלוריסטם בחיפה מעבדה חברת פלוריסטם בחיפה צילום: אלעד גרשגורן

 

13:25 - הכלכלן הראשי של אקסלנס, אמיר כהנוביץ, מתייחס בסקירתו השבועית להתחזקות השקל מתחילת השנה (למרות ההיחלשות אתמול) ואומר כי "אם בנק ישראל יחזור לרכוש מט"ח השקל עשוי דווקא לזנק. בנק ישראל נמנע בתקופה האחרונה מרכישות מט"ח ועיקר הגידול ברזרבות נבע מרווחי הון .הזינוק בשקל מתחילת השנה החל לעורר ספקולציות שבנק ישראל יחזור לרכוש מט"ח. אלא שלהערכתנו, ניסיון כזה יוביל דווקא לתוצאה הפוכה, כלומר - לזינוק של השקל. הסיבה לכך היא שרכישות מט"ח למעשה ילמדו שהפחתות ריבית לא על השולחן כרגע, מה שייתן ביטחון רב לגבי השקעה בשקל (לא סביר שנופתע בהפחתת ריבית), במיוחד כשרזרבות מט"ח גדולות הן סוג של סוכריה שספקולנטיים מאוד אוהבים, כשהן מגדילות את הביטחון ביציבות המטבע".

 

12:00 - מרק לא תקבל בישראל פטנט המגן על תרופה לטיפול בסוכרת. בתום מאבק משפטי שנמשך למעלה מעשר שנים, הצליחה טבע למנוע מחברת התרופות הבינלאומית מרק לרשום בישראל פטנט המגן על התכשיר Januvia®, אחת התרופות המצליחות בעולם לטיפול בסוכרת מסוג II, והתכשיר השני הנמכר ביותר של מרק.

 

11:20 - פרשנית כלכליסט סופי שולמן בניתוח על מצבה של טבע והעומד בראשה - קאר שולץ: "מאז שהנסיך הדני הגיע להציל את טבע, חמוש בהבטחה גדולה ובגרזן פיטורים, שווייה נחתך ב־66%, אבל הוא שומר על שתיקה; לרוע מזלם של המשקיעים, החוב הענק ועומס התביעות מגנים על החברה מפני השתלטות, ובדרגי הביניים של החברה סבורים שימיו של שולץ בטבע ספורים; המבחן האחרון שלו תלוי, כנראה, ביכולתה של התרופה למיגרנה להפוך לבלוקבאסטר; אם זה לא יקרה, שולץ ישמח כנראה להעביר את כאב הראש למישהו אחר".

 

קאר שולץ קאר שולץ צילום: סיון פרג'

 

9:50 - המסחר נפתח: המדדים ת"א 35 ו-125 יורדים ב-0.2%; אמות עולה ב-1% בפסגת ת"א 35, טבע יורדת ב-2.9% בתחתית המדד (לאחר ירידה של 4% אמש בניו יורק וארביטראז' שלילי של 3.7% - ראו הרחבה בסקירת כלכליסט על טבע הבוקר). פרשמרקט מזנקת ב-5.3% לאחר עסקת סופר דוש בפסגת ת"א 90, רדהיל מטפסת ב-5.1%, את המדד סוגרת אודיוקודס עם ירידה של 4.3%.

 

8:10 - ניצחון משפטי לחברת על בד, לאחר מאבק של 4 שנים וחצי: בשנת 2015 הגישה נגדה החברה האמריקאית Edgewell Personal Care תביעה בטענה שעל בד ביצעה הפרת פטנט שרשמה התובעת בתחומי הייצור. במרץ 2018 דחה בית משפט במחוז דלאוור את טענות התובעת, וזו הגישה ערעור לבית המשפט הפדרלי בוושינגטון, שדן בערעור בהרכב של שלושה שופטים. שלשום הודיע בית המשפט לערעורים בהחלטה פה אחד על דחיית הערעור. את על בד ייצגו לאורך כל ההליך המשפטי משרד עוה"ד פרל כהן צדק לצר ברץ (באמצעות סניף המשרד בניו-יורק).

 

 מפעל על בד מפעל על בד צילום: אבי רוקח

 

 

7:45 - פרשמרקטרוכשת את רשת סופר דוש ומרחיבה את פעילותה לעיר בת ים. פרש מרקט, הנמצאת בשליטת האחים יוסי ושלומי אמיר, תשלם לעזרא דוש המחזיק ברשת המשפחתית 138 מיליון שקל, תמורת ארבעה סניפי הרשת המשתרעים על כ-7,200 מ"ר. בנוסף, תרכוש החברה את המלאי המצוי בסניפים במחיר עלות בהתאם לספירת מלאי שתתבצע עד למועד השלמת העסקה. בכוונת פרשמרקט להמשיך להפעיל את הסניפים שרכשה תחת מותג סופר דוש.

 

7:40 - מחזיקי האג"ח הגדולים של אי.די.בי פתוח, בראשות קרן ברוש, מקיימים מגעים עם נציגי אי.די.בי פתוח, בראשות יריב פילוסוף מגיזה־זינגר־אבן, על מנת לקבל לידיהם את מניות השליטה בכלל. מחזיקי האג"ח מדברים על המרה של חלק מסדרה ט' תמורת 20%־30% ממניות כלל ביטוח.

 

7:30 - בורסת תל אביב תיפתח הבוקר על רקע המגמה השלילית המתונה שנרשמת בשווקים הבינ"ל: לאחר ערב של נסיגה בניו יורק, (דאו ג'ונס ננעל בירידה של 0.1%, נאסד"ק ו-S&P 500 ירדו ב-0.4%). המדדים ניקיי והאנג סנג יורדים הבוקר ב-0.4%

 

אתמול נרשמה בבורסה נעילה שלילית: מדד ת"א 35 ירד ב-0.4%, ת"א 125 ירד ב-0.2%, ת"א בנקים ירד ב-1% - לאומי ירד ב-1.6% ופועלים נחלש ב-0.9%; לייבפרסון טיפסה ב-3.9% בפסגת ת"א 35, אלוני חץ התחזקה ב-2.6%, את המדד סגרה קבוצת דלק עם ירידה חדה של 3.9%. את ת"א 90 הובילה סלקום עם זינוק של 6.9%, פרטנר התחזקה ב-4%, בי-קום עלתה ב-4.6%, שיכון ובינוי עלתה ב-3.4%, מנועי בית שמש ירדה ב-3.4% בתחתית המדד.

 

 

 צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x