$
בורסת ת"א

אבוג'ן הישראלית מרחיבה את שתוף הפעולה עם באייר

במסגרת ההסכם המורחב בין החברה הישראלית לענקית הכימיה והתרופות מגרמניה, תפעל אבוג'ן לפיתוח זרעי תירס משופרים בעלי עמידות לפטריות מזיקות

חזי שטרנליכט 15:3116.07.19

חברת הביוטק הישראלית אבוג'ןמדווחת היום (ג') על הרחבת הסכם שיתוף הפעולה שלה עם ענקית הכימיקלים והתרופות הגרמנית באייר - והרחבתו לתחום ההגנה על התירס. ההודעה מקפיציה את שווי מניית אבוג'ן היום בבורסה בת"א.

 

שיתוף הפעולה בין החברות יתמקד מעתה גם בזיהוי רצפים ספציפים הנדרשים ל"עריכה גנטית" (דרך לשינוי ה-DNA כדי לשפר את עמידות הצמחים) זאת בכדי להתמודד עם מגוון רחב יותר של מחלות בתירס. אבוג'ן תשתמש בפלטפורמת החיזוי הביולוגי המחשובי שלה (CPB) לזיהוי הרצפים המדוברים.

 

זיהוי הרצפים יתבסס על גנים שזוהו על ידי אבוג'ן תוך דגש על שינוי הביטוי הגנטי או תפקודו, ועל הידע שנצבר במהלך שיתוף הפעולה. הרצפים הספציפים הנדרשים ל"עריכה גנטית" המבטיחים ביותר שיזוהו על ידי אבוג'ן צפויים להיות מקודמים על ידי באייר הגרמנית לשלבים נוספים של פיתוח.

 

מטרת שיתוף הפעולה עם באייר היא פיתוח זרעי תירס משופרים בעלי עמידות לפטריות מזיקות. ההפסד השנתי ממחלות תירס מוערך בארה"ב בלבד בכ-7 מיליארד דולר , כאשר היקף ההפסד השנתי כתוצאה ממחלות ריקבון השורש (פוזריום) בתירס נאמד בין 700 מיליון ל-1.4 מיליארד דולר.  

 

מנכ"ל אבוג'ן עופר חביב מנכ"ל אבוג'ן עופר חביב צילום: רון ברוש

בטל שלח
    לכל התגובות
    x