שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מצטרפת למועדון: סטרוברי מקדמת פירעון מוקדם לאג"ח

חברת הנדל"ן האמריקאית ביקשה לכנס אסיפה כדי לקדם את פירעון יתרת החוב שלה על מנת שבעלי השליטה יוכלו להנפיק חברת אחרת שלהם בניו יורק

חזי שטרנליכט 08:5116.07.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

לאחר ששתי חברות נדל"ן אמריקאיות שגייסו אג"ח בתל אביב החליטו בחודשים האחרונים להקדים את פירעון הסדרות, שנים לפני המועד המקורי, זימן אתמול הנאמן של חברת סטרוברי שלה שתי סדרות אג"ח, שיתרת החוב בהן עומדת על 570 מיליון שקל, אסיפה בסוף החודש, לאחר שהחברה הודיע לו שלשום כי זו כוונתה.

 

 

 

סטרוברי, שבבעלות משה גובין ומייקל בליסקו, שוקלת להקדים את פירעון סדרות א' וב' משום שחברה אחרת שבבעלות בעלי השליטה שלה שוקלת לבצע גיוס הון בבורסת ה־NYSE בניו יורק. לטענת החברה, המהלך דורש ממנה לבצע את הפירעון המוקדם.

 

 

מימין: משה גובין ומייקל בליסקו בעלי סטרוברי מימין: משה גובין ומייקל בליסקו בעלי סטרוברי צילום: יובל חן

 

סטרוברי עוסקת בתחום הנדל"ן המניב בארה"ב ומתמחה בבתי אבות ובמרכזים רפואיים שיקומיים. לחברה שתי סדרות אג"ח. היא גייסה בתל אביב 626 מיליון שקל וחלק מהחוב כבר נפרע. סדרה א', שמועד הפירעון שלה היה יולי 2024, נסחרה אתמול בתשואה של 8.3%, ומחירה עלה בשוק ב־1.8% בעקבות כוונת הקדמת הפירעון. היקף הסדרה הוא 262 מיליון שקל והיא ביקרה בתשואה דו ספרתית של 16% באמצע מאי הנוכחי ו־22.7% בשלהי המשבר האחרון בשווקים בדצמבר.

 

 

אג"ח ב' בהיקף של 364 מיליון שקל, שתאריך הפירעון שלה היה מרץ 2022, סגרה אתמול את המסחר בתשואה של 6.5% לאחר היוודע התוכנית להקדמת הפירעון. התשואה שלה הגיעה ל־13.12% בדצמבר האחרון. תוכנית ההנפקה של החברה שנמצאת בבעלות בעליה של סטרוברי, אינה סופית. לפי שעה, מדובר בעדכון מחזיקי האג"ח ובתוכנית לתיקון שטרי הנאמנות שתאפשר את הפירעון.

 

סטרוברי פנתה לנאמן בבקשה לתקן את שטרי הנאמנות לסדרות שיאפשרו את הפדיון המוקדם לפי ערך הסדרות (פארי), אף שלפי תנאי השטר הנוכחי היא יכולה לפרוע אותם בתנאים טובים יותר, לפי מחיר השוק.

 

בכך היא מצטרפת לחברת WCG שהודיעה ב־1 ביולי השנה על פירעון של החוב שלה, לאחר שקיבלה הסכמי מימון משופרים בניו יורק; ולחברת צ'וזן נכסים, שהיתה הראשונה בקרב האמריקאיות להקדים את פירעון כל החוב שלה כשהודיעה על כך ב־14 במרץ 2019. WCG גייסה 511 מיליון שקל בשתי סדרות אג"ח. החברה קיבלה לאחרונה הלוואה של 290 מיליון דולר מגורם פרטי בארה"ב בריבית אטרקטיבית והיא הקדימה את הפירעון של החוב למחזיקים ב־4־5 שנים. צ'וזן שגייסה 435 מיליון שקל בסדרת אג"ח בודדת, פרעה בחודש מרץ השנה את יתרת החוב (כולל ריבית) שלה בהיקף של 449 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x