שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

רעידות המשנה בהפועלים ובדיסקונט עושות דרכן ללאומי

דב קוטלר יצטרך להתמודד עם שורת משוכות במרקם הניהולי: מהשאלה האם הממונה על חטיבת האסטרטגיה ארז יוסף יעזוב במחאה ועד התפקיד שיקבל גולן שרמן. אורי לוין בדיסקונט יצטרך למצוא מחליף לעצמו בניו יורק. ואיך זה ישפיע על בחירת מנכ"ל בלאומי

רחלי בינדמן 06:4016.07.19

המנכ"לים החדשים של דיסקונט והפועלים צפויים להתמודד עם שורת אתגרים, כשהראשון שבהם יהיה לבנות כוורת הנהלה של אנשי אמון שילכו אחריהם. בהפועלים כניסתו של דב קוטלר עשויה לייצר רעידות משנה במרקם הניהולי. בדיסקונט, למנכ"ל אורי לוין היכרות גדולה יותר עם המערכת, כמי שמגיע מתוכה, והמערכת גם מכירה אותו היטב. "כלכליסט" ממפה את הכיסאות שעשויים להתפנות בתקופה הקרובה בהנהלות של שניים מהגופים הפיננסיים החזקים במדינה.

 

 

 

 

 

ירצה לתפור תפקיד מורחב ליוסף?

 

אחד מתפקידי המפתח המתפנים בהפועלים הוא זה של ראש החטיבה הקמעונאית שאחראית על האשראי לעסקים הקטנים והבינוניים, לאשראי הצרכני ולפריסה הסניפית של הבנק, וזאת כמובן בצל התפטרות רונן שטיין מהתפקיד בתחילת יוני.

מה דעתך על מניית פועלים:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

המועמד המוביל לתפקיד הוא גולן שרמן שרק בפברואר 2018 מונה לחבר הנהלה ולראש חטיבת החדשנות של הבנק. מדובר במנהל מאוד מוערך, שאף התמודד על תפקיד המנכ"ל. שרמן כיהן בתפקידו הקודם כראש המחלקה הקמעונאית. בשנתיים האחרונות מוביל שרמן את כל פעילות הדיגיטל והחדשנות בבנק וכמובן את פרויקט הדגל של אפליקציית התשלומים המובילה ביט שאמורה לפצות את הבנק על אובדן ישראכרט ולהתחרות בחברות האשראי ובענקיות הטכנולוגיה הבינלאומיות בשוק התשלומים.

 

מימין: ראש חטיבת החדשנות בהפועלים גולן שרמן, הממונה על חטיבת האסטרטגיה ארז יוסף וראש החטיבה הבנקאית בדיסקונט יובל גביש מימין: ראש חטיבת החדשנות בהפועלים גולן שרמן, הממונה על חטיבת האסטרטגיה ארז יוסף וראש החטיבה הבנקאית בדיסקונט יובל גביש צילומים: יאיר שגיא, סיון פרג'

 

 

אם קוטלר ירצה לשמר את שרמן הוא יצטרך להעניק לו את התפקיד אך לא בטוח שדי בכך כדי להשאיר אותו, כמי שמקבל לא מעט הצעות מבחוץ. אם אמנם שרמן ימונה לראש החטיבה הקמעונאית קוטלר יצטרך למצוא מחליף לשרמן כראש חטיבת החדשנות, מנוע הצמיחה של הבנק בעידן של שינוי בבנקאות המסורתית ומעבר לדיגיטל.

שאלת השאלות היא מה יעשה כעת ארז יוסף, הממונה על חטיבת האסטרטגיה, המשאבים והתפעול של הבנק. אם קוטלר ירצה בהישארותו הוא עשוי לתפור לו תפקיד מורחב ואם לא כן, גם התפקיד של יוסף עשוי להתפנות. אחד האנשים שקוטלר טיפח בישראכרט הוא רם גב, סמנכ"ל הכספים של חברת האשראי כיום, ולא מן הנמנע כי ינסה להביאו לבנק. מי שמכהן היום כסמנכ"ל הכספים של הבנק וממונה על החטיבה הפיננסית הוא עופר קורן.

 

בדיסקונט לא ברור מה יעלה בגורלו של גביש

 

גם למנכ"ל הנבחר בדיסקונט אורי לוין יש לא מעט אתגרים. בראש ובראשונה לוין צריך למצוא מחליף לו עצמו – כמנכ"ל דיסקונט ניו יורק, מינוי נחשק מאוד בהתחשב בכך שמה שמרוויח מנכ"ל בישראל בשקלים, מרוויח היום מנכ"ל של שלוחה בנקאית בחו"ל בדולרים. בנוסף הוא יצטרך למצוא מחליף לאורית אלסטר, ראש החטיבה העסקית של הבנק, שהודיעה בחודש שעבר על פרישתה. לבסוף, לא ברור מה יעלה בגורלו של יובל גביש, ראש החטיבה הבנקאית. גביש ראה בעצמו מועמד למנכ"ל הבנק ומבחינתו מדובר בכישלון שני לאחר שהתמודד לפני שנה על ניהול חברת הביטוח כלל והפסיד ליורם נוה.

 

המינויים של קוטלר ולוין עשויים להשליך גם על מינוי מנכ"ל ללאומי. דירקטוריון הבנק מתחיל בימים אלה בתהליך של איתור מנכ"ל במקום רקפת רוסק עמינח. העובדה ששני כיסאות המנכ"לים בהפועלים ובדיסקונט אוישו – פותחת הזדמנויות למועמדים חדשים משני הבנקים הללו שלא חשים בנוח לנוכח המינויים החדשים לנסות ולחפש את מזלם כעת בבנק לאומי. עבור ועדת האיתור וגם עבור המועמדים, התמונה כעת ברורה יותר – מול מי יצטרך המנכ"ל החדש להתחרות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x