$
בורסת ת"א

דיווח שוטף

טבע צנחה ביותר מ-8% וגררה את מדדי ת"א המובילים לירידות

ת"א 35 ות"א 125 נחלשו ב-0.4%; במורגן סטנלי חתכו את מחיר היעד של מניית טבע; בנק דיסקונט הודיע על מינוי אורי לוין לתפקיד המנכ"ל - המניה עלתה ב-1.8%; רציו בלטה עם זינוק של 8.8%

כתבי שוק ההון 17:3415.07.19

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

 

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

17:25 - המסחר ננעל בירידות של עד 0.4% במדדים המובילים ת"א 35 ות"א 125. טבע בלטה לשלילה עם צניחה של 8.6%. רציו בלטה לחיוב עם עלייה של 8.8%. דיסקונט עלה ב-1.8% על רקע מינויו של לוין כמנכ"ל.

 

16:05 - טבע הודיעה שקיבלה את אישור ה-FDA לאבקת שאיפה שלה, למשאף עם חיישנים מובנים התחבר לאפליקציה בטלפון הנייד ומספק מידע על השימוש במשאף. המוצר אינו מקל על בעיות נשימה פתאומיות, אלא מאפשר שמירת נתונים. "עם אישור זה, המטופלים יכולים כעת לעקוב אחר התדירות שבה הם משתמשים במשאפים שלהם", אמר ד"ר טושאר שאה, מנהל הפיתוח של תרופות ייחודיות בטבע. "מתן האפשרות למטופלים לעקוב אחר השימוש במשאף התחזוקה שלהם יכול לסייע עם מידע בשיחות עם הרופאים שלהם על הדבקות בטיפול וטכניקה נכונה".

 

13:45 - נייס קופצת ב-3% אחרי שהודיעה למשקיעיה שהיא מרחיבה את שיתוף הפעולה שלה עם מיקרוסופט. חברת התוכנה שמנהל ברק עילם דיווחה שתפתח אינטגרציות חדשות עבור Microsoft Teams - שירות הצ'אט המקוון לצוותי עבודה.

 

12:15 - טבע ממשיכה לאבד גובה ורושמת ירידה של 5.1%. ברקע לצניחה של המניה – הורדת המלצה במורגן סטנלי. האנליסט דייוויד רייזינגר (David Risinger) הוריד את המלצת המניה של חברת הפארמה ל"תשואת חסר" מ"תשואת שוק", וחתך את מחיר היעד ל-6 דולר מ-16 דולר, מה שמשקף נפילה של 35% ממחיר הנעילה האחרון של המניה בניו יורק.

 

מטה חברת טבע מטה חברת טבע צילום: EPA

 

 

11:25 - כצפוי, בנק דיסקונט הודיע על מינוי אורי לוין לתפקיד המנכ"ל במקומה של לילך אשר טופילסקי. לוין סומן על ידי ועדת האיתור של הבנק כבר בשלב מוקדם ובימים האחרונים ההערכה בשווקים היתה שהוא אכן צפוי להיות הבחירה של הדירקטוריון. מינויו כמנכ"ל הבנק יכנס לתוקף לאחר קבלת הסכמת המפקחת על הבנקים, ומועד תחילת הכהונה ייקבע בהתאם. לוין, מנכ"ל דיסקונט ניו יורק בשנתיים וחצי האחרונות, נחשב לבן טיפוחיה של המנכ"לית היוצאת לילך אשר טופילסקי - והחליט לוותר על הצעה לתפקיד המקביל בבנק הפועלים לטובת המשרה בדיסקונט. מניית דיסקונט מתחזקת ב-0.8%.

 

9:50 - המסחר נפתח: המדדים ת"א 35 ות"א 125 יורדים ב-0.2%; בזק עולה ב-0.8% בפסגת ת"א 35, טבע מאבדת 4.4% בתחתית המדד.

 

7:40 - אפריקה נכסיםמדווחת כי החברה הבת אפי אירופה (בעלות מלאה) רכשה מחברת תדהר 46.3% מהון המניות של חברה זרה המחזיקה במלוא הזכויות בפרויקט איירפורט סיטי בלגרד בסרביה - התמורה בעסקה תעמוד על 66.3 מיליון יורו.  אפי אירופה מחזיקה ביתרת המניות בחברה הנרכשת, כך שלאחר העסקה תחזיק בבעלות מלאה. עוד נקבע כי בנוסף לתמורה האמורה, אפי אירופה תשלם למוכרת את חלקה ברווחים שיירשמו בחברת הפרויקט בבלגרד מ-31 במרץ 2019 עד למועד השלמת העסקה.

 

מה דעתך על מניית דיסקונט:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

7:30 - המשקיעים בבורסה בת"א יעקבו בשעות הקרובות אחר המגמה המסתמנת בשווקים הבינ"ל הנכסים במהלך היום לשבוע מסחר חדש - באסיה, בורסות שנגחאי והונג קונג פתחו את יום המסחר בירידות לאחר נתוני הצמיחה המאכזבים שיצאו מסין ((עלייה של 6.2% בתוצר, הקצב הנמוך מזה 27 שנה) אך התאוששו בהמשך ועברו לירוק לקראת סיום הפעילות. מדד שנגחאי עולה בשעה זו ב-0.8%, האנג סנג עולה ב-0.2%. בורסת טוקיו בחופשה לרגל החג הלאומי יום המרינה. 

 

על הפרק בחזית המקומית: בדיסקונט צפויים להודיע על מינויו של אורי לוין לתפקיד המנכ"ל, הודעה על מינויו של מנכ"ל חדש צפויה גם בבנק הפועלים, כאשר לפי הפרסומים עד כה, דב קוטלר הוא המועמד המוביל.

 

אתמול נרשמה בבורסה נעילה חיובית: מדד ת"א 35 עלה ב-0.5%, ת"א 125 עלה ב-0.4%; לייבפרסון טיפסה ב-6.1% בפסגת ת"א 35, אופקו ירדה ב-2.1% בתחתית המדד, את ת"א 90 הובילה רדהיל עם קפיצה של 11.5% (ראו הרחבה בעדכון מוקדם); יום לקראת ההחלטה הצפויה על תפקיד המנכ"ל הבא - דיסקונט נחלש ב-0.8% ופועלים נחלש ב-0.7%, ת"א בנקים ירד ב-0.4%.

 

 

 צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x