$
שווקי חו"ל

פאוול ניפץ מחסום פסיכולוגי בוול סטריט וכל השיאים נשברו

איתות יו"ר הפד על הורדת ריבית בסוף החודש גרם למשקיעים להאמין כי החגיגה במשק האמריקאי רחוקה מלהסתיים והביא את S&P 500 לשיא כל הזמנים

שירות כלכליסט 20:3713.07.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

שוק המניות האמריקאי עלה ב־0.8% בשבוע שעבר ומדד S&P 500 ננעל לראשונה בתולדותיו מעל ל־3,000 נקודות. כמו כן, עקום התשואות האמריקאי רשם באותם הימים את העלייה התלולה ביותר זה שלוש שנים, מה שמשקף את האופטימיות שמייחסים המשקיעים להשפעה של קיצוץ הריבית הצפוי, על צמיחת הכלכלה. על כך דיווח ה"פייננשל טיימס".

 

 

 

עקום התשואות מייצג את הפער בין ההחזר שמקבלים משקיעים על אג"ח ארה"ב לטווח ארוך, לבין ההחזר שהם מקבלים על אג"ח לטווח קצר.

 

 

העקום נחשב אינדיקטור לתחזית השווקים לכלכלה, כאשר פער חיובי - המשקף תשואה גבוהה יותר לאג"ח ארוכות טווח לעומת אלה קצרות הטווח - מעיד על ציפיות לאינפלציה וקצב צמיחה גבוה של הכלכלה. לעומת זאת, פער שלילי בין התשואות נתפס כמנבא מיתון כלכלי קרב, שכן השוק חוזה האטה ואינפלציה נמוכה.

 

מדד התשואות האמריקאי המודד את הפער בין אג"ח אמריקאיות ל־3 חודשים ובין אג"ח אמריקאיות ל־10 שנים הגיע בסוף השבוע למינוס 1.6 נקודות בסיס, זינוק חד לעומת מינוס 19 נקודות בסיס שבוע קודם לכן.

 

תוצאות אלה מגיעות בעקבות איתותיו של יו"ר הפדרל ריזרב, ג'רום פאוול, על כוונותיו להפחית את שיעור הריבית בסוף החודש. זאת, על רקע סיכונים המאיימים על יציבות הכלכלה האמריקאית כמו מלחמת הסחר שמנהל ממשל טראמפ מול סין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x