$
ביטקוין

מטבעות וירטואליים בשווי 32 מיליון דולר נגנבו מבורסת קריפטו ביפן

לפי הדיווח בגרדיאן, המטבעות נגנבו מחשבונות בבורסת ביטפוינט ג'פן, המחוברים לאינטרנט. החברה מסרה שתפצה את הלקוחות

שירות כלכליסט 09:2713.07.19

פלטפורמה למסחר במטבעות וירטואליים בטוקיו הפסיקה את לפעול לאחר שנגנבו ממנה מטבעות בשווי 32 מיליון דולר. על פי הדיווח בעיתון הגרדיאן הבריטי, חברת רמיקספוינט (Remixpoint) שמפעילה את בורסת ביטפוינט ג'פן, גילתה כי נעלמו מטבעות וירטואליים בשווי 3.5 מיליארד ין מהחשבונות שהיא מנהלת.

 

 

הפריצה התגלתה לאחר שביום חמישי בלילה הופיעה הודעת שגיאה במערכת העברת הכספים של החברה. לפי ההודעה, המטבעות נגנבו מה"ארנק החם" כלומר, חשבונות המחוברים לאינטרנט, זאת בעוד שהמטבעות שנשמרו בארנקים שאינם מחוברים לאינטרנט לא נפגעו. הפלטפורמה סוחרת בסוגים שונים של מטבעות וירטואליים, ביניהם ביטקוין, אתריום וריפל. מהחברה נמסר כי הם בודקים את היקף ההפסדים, אך לא ספקו פרטים נוספים על התקרית.

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: Getty

 

 

זו הפריצה האחרונה עד כה בשורה של פריצות שבהן היו מעורבים מטבעות וירטואליים, המאופיינים בתנודות חדות בשווי, ומשמשים לעיתים קרובות במעשים פליליים. בשנה שעברה פלטפורמת קוינצ'ק היפנית נפרצה ומטבעות וירטואליים בשווי מעל 500 מיליון דולר נגנבו ממנה. לכך קדמו שתי פריצות לפלטפומת המסחר הדרום קוריאנית יוביט, שב-2017 נסגרה והגישה בקשה לפשיטת רגל בעקבות הפריצות. בדומה, ב-2014 נסגרה בורסת MtGox היפנית, שבשיאה ניהלה קרוב ל-80% מכלל עסקאות הביטקוין בעולם, לאחר ש-85 אלף מטבעות ביטקוין בשווי חצי מיליארד דולר נעלמו מהחשבונות הווירטואלים.

 

מרמיקספוינט נמסר כי בכוונתם לפצות את הלקוחות על ההפסדים. בסביבות 2.5 מיליארד ין שנגנבו שייכים ללקוחות. מניית החברה צנחה ב-20% לאחר ההודעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x