$
בורסת ת"א

ביום ב': אורי לוין ימונה למנכ"ל בנק דיסקונט; דב קוטלר מוביל בהפועלים

קוטלר היה מנכ"ל ישראכרט ומנכ"ל בית ההשקעות פריזמה, וכיום בעסקי הנדל"ן; ביום שני צפוי לאשר דירקטוריון בנק דיסקונט את מינויו של אורי לוין לתפקיד המנכ"ל - במקומה של לילך אשר-טופילסקי; ל"כלכליסט" נודע כי קוטלר קיבל הצעה גם מוועדת האיתור של דיסקונט להתמודד על ניהול הבנק - אך סירב

רחלי בינדמן 17:4812.07.19

הפועלים ודיסקונט צפויים לבחור ביום ב' מנכ"ל חדש.

 

דירקטוריון דיסקונט יתכנס ביום ב' לאשר מינויו של אורי לוין לתפקיד מנכ"ל דיסקונט. לוין - המשמש כיום מנכ"ל דיסקונט ניו יורק - יחליף את לילך אשר-טופילסקי. "כלכליסט" חשף כי לוין הוא המועמד המוביל כבר מיום הודעת הפרישה של טופילסקי אשר.

 

גם הפועלים צפוי לכנס את הדירקטוריון, כנראה כבר ביום ב', כדי לבחור במנכ"ל שיחליף את אריק פינטו. מסתמן שהיו"ר עודד ערן לא ימתין לבחירתו מחדש בדירקטוריון ב-17.7, והדירקטוריון יבחר מנכ"ל כבר בשבוע הבא, במקביל לדיסקונט.

 

המועמד המוביל בהפועלים הוא כעת דב קוטלר, לשעבר מנכ"ל ישראכרט ומנכ"ל בית ההשקעות פריזמה וכיום הוא בעסקי הנדל"ן. זאת, לאחר שלוין, שקיבל אף הוא הצעה בפועלים - דחה אותה. לצד קוטלר מתמודדים המועמדים הפנימיים ארז יוסף, גולן שרמן וידין ענתבי.

 

קוטלר אמנם כשל בניהול בית ההשקעות פריזמה, שהתרסק בקול תרועה רמה אחרי שפינק את מנהליו בשכר עתק ומכוניות יוקרה, אך בתקופתו בישראכרט נחשב מנכ"ל מעולה.

 

בימים שבהם אפליקציית התשלום של בנק הפועלים, ביט, מנסה להחליף את כרטיס האשראי הקלאסי, הניסיון של קוטלר עשוי להיות משמעותי מאוד.

 

ל"כלכליסט" נודע כי קוטלר קיבל הצעה גם מוועדת האיתור של דיסקונט, בראשות שאול קוברינסקי, להתמודד על ניהול הבנק - אך סירב.

 

אם קוטלר אמנם ייבחר, הדבר ייצר טלטלה בהנהלת הבנק, ולא מן הנמנע שיוביל לעזיבת בכירים, בהם ארז יוסף שהיה המועמד הפנימי המוביל. גולן שרמן, העומד בראש חטיבת הדיגיטל של הפועלים ומתמודד אף הוא על תפקיד המנכ"ל, מצפה במצב כזה לקבל את תפקיד ראש החטיבה הקמעונאית במקום רונן שטיין שהתפטר לפני חודש. אם קוטלר לא ייתן לו את התפקיד - גם עתידו בבנק בסימן שאלה.

 

דב קוטלר דב קוטלר צילום: מקס מורון

 

 

אורי לוין אורי לוין צילום: רמי זרנגר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x