שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ביטקוין

הביטקוין נופל ב-8% לאחר הקריאה של פאוול לבלום את פרויקט הליברה

יו"ר הפד אמר בעדותו בבית הנבחרים האמריקאי שיש לעצור את פרויקט מטבע הקריפטו של פייסבוק עד לפיתרון סוגיות של הפרת פרטיות והלבנת הון; הביטקוין נסחר סביב 11,160 דולר

שירות כלכליסט 16:1111.07.19

מחיר הביטקוין נפל היום (ה') בקרוב ל-8%, על רקע דבריו של יו"ר הפדרל ריזרב ג'רום פאוול שקרא אתמול לפייסבוק לעצור את את הפרויקט להשקת מטבע קריפטו בשם ליברה,  עד לפיתרון סוגיות בעייתיות כמו הפרת פרטיות והלבנת הון.  

ביטקוין, המטבע הווירטואלי החזק מכולם, נפל ב-7.7% למחיר של 11,164 דולר, זאת לאחר שאתמול נחלש ב-3.8% לאחר פרסום עדותו של פאוול בפני ועדת השירותים הפיננסיים של בית הנבחרים. גם המטבעות הווירטואלים האחרים כמו אתריום וריפל נחלשו בשיעורים דומים. "ליברה מעלה כמה חששות רציניים ביותר בנוגע לפרטיות, הלבנות הון, הגנות על הצרכן ויציבות פיננסית", אמר פאוול בעדות אתמול, והוסיף כי אינו חושב שהפרויקט יוכל להתקדם מבלי לפתור קודם את החששות האלה.

 

"הנסיגה היא תגובה ישירה לדבריו של פאוול על ליברה של פייסבוק וההשלכות שעלולות להיות לכך על כל המרחב של מטבעות הקריפטו", הגיב קרייג ארלאם, אנליסט בכיר בפלטפורמת המסחר בפורקס, OANDA.  המטבע הוירטואלי המוצע של פייסבוק ספג כבר לא מעט ביקורות מצד קובעי המדיניות והרגולטורים, ופאוול ציין כי החוקים הקיימים לא מתאימים לפיקוח על מטבעות וירטואליים.

 

הירידה החדה לא הפתיעה במיוחד את הסוחרים, שרגילים כבר לתנודות גדולות בשווי הביטקוין. כך למשל, הביטקוין טיפס ב-55% בתשעת הימים לאחר חשיפת פייסבוק את פרויקט ליברה ב-18 ביוני, עד שיא של 18 חודשים של קרוב ל-14 אלף דולר. המעורבות של פייסבוק העלתה את התקוות שהמטבעות הווירטואליים יהפכו חלק מהמיינסטרים. 

 

ליברה ליברה צילום: facebook

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x