$
בורסת ת"א

בארינבוים ישלם פחות: המחיר של עסקת סומוטו נחתך ב-2.7 מיליון דולר

החברה דיווחה לבורסה על תיקונים שנעשו בהסכם המכירה: התשלום הכולל ירד מ-50 ל-47.3 מיליון דולר, התמורה במועד ההשלמה תרד ב-5.4 מיליון דולר ל-31.32 מיליון דולר

אורי גלאור 11:2510.07.19

חברת השיווק והפרסום באינטרנט סומוטודיווחה על תיקון ההסכם למכירת פעילותה לחברה בשליטתו של צביקה בארינבוים (הבעלים של רשת המרכזים הרפואיים נארא ) - התמורה המקסימאלית תעמוד לפי התנאים המעודכנים על 47.3 מיליון דולר,לעומת כ-50 מיליון דולר במתווה המכירה המקורי.  

לפי תנאי העסקה, החברה תקבל במועד ההשלמה תשלום של 31.32 מיליון דולר, במקום 37.62 מיליון דולר בהסכם המקורי. כמו כן, בארינבוים ישלם 1.3 מיליון דולר על בסיס חלק החברה בתוצאות פעילות החברה לחודשים אפריל ומאי 2019.

 

תשלום נוסף של 2.4 מיליון דולר מותנה בכך שה-EBITDA המצטבר של הפעילות הנמכרים בתקופה שבין ה-1 באפריל 2019 עד ל-31 במרץ 2022 תהיה מעל 40 מיליון דולר. חלק נוסף של התמורה יהיה תשלום מבוסס יעדים בתקופה האמורה שלא יעלה על 11 מיליון דולר.

 

לאחר השלמת העסקה תיוותר סומוטו ללא פעילות עסקית ממשית אך עם קופת מזומנים ושווי מזומנים נטו של כ-14.6 מיליון דולר, לפני קבלת התשלום. עם השלמת העסקה והעברת הסכומים האמורים, הסכום שבקופת החברה צפוי לזנק ל-38.4 מיליון דולר.

 

ב-2 ביוני דיווחה סומוטו שזיהתה דפוס שבו תוכנת אנטי וירוס של ווינדוס מסירה את תוכנות החיפוש של סומוטו בחלק מהמחשבים. לפי הדיווח, הסרת תוכנות אלה עלולה לגרור ירידה של 16% בהכנסות הרבעוניות וירידה של 9% בהכנסות השנתיות. ההודעה גררה נפילה של כ-27% בשווי המניה יום הדיווח, בעיקר בשל החשש שהוא יגרור נסיגה של בארינבוים מהעסקה.

 

שוקי אברמוביץ, יו"ר הדירקטוריון, ציין: "דירקטוריון החברה יעדכן בשבועות הקרובים את ציבור בעלי המניות לגבי חלוקת דיבידנד ככל שתושלם העסקה וכן לגבי עסקאות בתחומי פעילות חדשים בחברה, אשר אנו מאמינים ייצרו ערך נוסף לבעלי המניות שלנו".

 

שוקי אברמוביץ יו"ר דירקטוריון סומוטו שוקי אברמוביץ יו"ר דירקטוריון סומוטו צילום: עמית שעל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x