$
שווקי חו"ל

תחזית חלשה ליצרנית ליווי'ס: המניה נפלה ב-7.5% במסחר המאוחר

לוי שטראוס צופה עלייה של עד 5% במכירות במחצית השנייה, מול עלייה של 6% במחצית הראשונה; המנכ"ל צ'יפ ברג: "אנו מתמודדים עם פשיטות רגל וסגירות חנויות, וכן עם תקציב מצטמצם של לקוחות"

שירות כלכליסט 09:2610.07.19

מניית לוי שטראוס נפלה ב-7.6% במסחר המאוחר אתמול לאחר פרסום הדוחות, בעיקר בשל תחזית חלשה: יצרנית ליווי'ס שביצעה בחודש מרץ השנה את ההנפקה הראשונית שלה, צופה צמיחה של עד 5% בהכנסות במחצית השנייה של 2019, לעומת עלייה של 6% במחצית הראשונה.

"התחזית שלנו מלמדת שהמחצית השנייה תהייה מתונה יותר מזו הראשונה", אמר מנכ"ל החברה צ'יפ ברג (Chip Bergh) בשיחה עם רויטרס. גם הסיכום השנתי צפוי להיות חלש בהשוואה לשנה שעברה, בין היתר משום שהחברה "תפסיד" השנה את הבלאק פריידי, אחד מימי המכירות החזקים ביותר בשנת העסקים - לוי שטראוס חותמת את השנה הפיסקאלית ב-24 בנובמבר, 5 ימים לפני הבלאק פריידי.

 

לדברי ברג, ליווי'ס נפגעת קשות מהחולשה המתמשכת בסקטור הקמעונאות בארה"ב ובעולם. "אנחנו מממשיכים להעריך שהעסקים בתחום בארה"ב יעמדו בפני מבחן במחצית השנייה, בשעה שאנו מתמודדים עם פשיטות רגל וסגירות חנויות, וכן עם התקציב המצטמצם של הלקוחות", אמר ברג.

 

בה בעת, החברה מעדכנת שבסיכום השנה הפיסקאלית היא אמורה לפתוח 100 חנויות נוספות, לצד המשך השקעה ניכרת בפעילות האונליין. סכום ההשקעה הכולל הצפוי השנה עומד על בין 190 ל-200 מיליון דולר.

 

לוי שטראוס רשמה ברבעון הפיסקאלי השני (שהסתיים ב-26 במאי) רווח נקי של 29 מיליון דולר או 7 סנט למניה, לעומת 77 מיליון דולר או 19 סנט למניה ברבעון המקביל - ירידה המיוחסת בחלקה הגדול להוצאות הנפקה של 29 מיליון דולר - האנליסטים ציפו לרווח של 8 סנט למניה.

 

החברה נסחרת בבורסה של ניו יורק ניו יורק בשווי שוק של 9.3 מיליארד דולר, לאחר זינוק של 35% במחיר המניה בעת ההנפקה של חודש מרץ, שנעשתה לפי 17 דולר למניה. המניה (סימול LEVI) ננעלה אתמול ב-33.66 דולר.

 

 צילום:בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x