$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

יו"ר דיסקונט נפגש היום עם אורי לוין, המועמד המוביל להחליף את לילך אשר טופילסקי

לוין קיבל באחרונה הצעה גם מהבנק המתחרה פועלים, להחליף את אריק פינטו - אך מעדיף את דיסקונט; לפי הערכות, קוברינסקי רואה בלוין את המועמד המוביל

רחלי בינדמן 14:2107.07.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

יו"ר דיסקונט שאול קוברינסקי נפגש עם המועמד הבכיר לתפקיד המנכ"ל הבא של הבנק, אורי לוין. לוין, המכהן כיום כמנכ"ל דיסקונט ניו יורק, הגיע בסוף השבוע לישראל על מנת  לקדם את מועמדותו לתפקיד מנכ"ל דיסקונט.

 

ל"כלכליסט" נודע כי לוין הגיע היום לפגישה עם קוברינסקי, שעומד בראש ועדת האיתור של הבנק הנדרשת לאתר מחליף ללילך אשר טופילסקי, המנכ"לית המוערכת שהודיעה בחודש שעבר על עזיבת הבנק. לוין הופיע בפני ועדת האיתור שכללה לצד קוברינסקי גם את הדירקטורים יהלי שפי, ידפת הראל בוכריס וראובן אדלר ונשאל על ידיהם שאלות.

 

לוין נחשב למועמד המוביל להחליף את לילך אשר טופילסקי והוא נחשב לבן טיפוחיה, אך בשבוע שעבר התברר שקיבל הצעה להתמודד גם על התפקיד של מנכ"ל הפועלים, במקומו של אריק פינטו. הצעה זו מגבירה את הלחץ של ועדת האיתור של דיסקונט לקבל החלטה יחסית מהירה, כדי למנוע אובדן של מועמד חזק כמו לוין לטובת המתחרה.

 

לוין אגב מעדיף את בנק דיסקונט על הפועלים, למרות שמדובר בנק קטן יותר. עלות השכר בשני הבנקים דומה היום (עלות השכר למנכ"ל בדיסקונט אפילו קצת גבוהה יותר ) ולוין מכיר היטב את ההנהלה ואת הבנק ונחשב מקורב ומוערך מאד על ידי טופילסקי. בבנק הפועלים הוא ייכנס לזירה חדשה ולא מוכרת עם חברי הנהלה מאוכזבים מכך שהועדף על פני קידומם שלהם.

 

הפיקוח של בנק ישראל על התנהלות ועדת האיתור מחייב את הדירקטוריון של דיסקונט להליך סדור שבו יהיה על קוברינסקי לבחון את כל המועמדים ולקבל החלטה מושכלת, דבר שכמובן עלול לעלות לבנק באובדן של לוין. קוברינסקי מבין את הסיטואציה הרגישה ולפי הערכות רואה בלוין מועמד מוביל.

 

 

אורי לוין אורי לוין צילום: רמי זרנגר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x