$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

פז בחנה את האפשרות להפריד את בית הזיקוק לחברה נפרדת

לאחר בחירתו של אברהם ביגר ליו"ר שכרה פז את שירותי חברת הייעוץ מקינזי כדי לאתר חלופות להשאת ערך לבעלי המניות ברקע לחצים שהפעילו המוסדיים

רחלי בינדמן 21:1706.07.19

חברת הייעוץ מקינזי נשכרה על ידי חברת פז כדי לבחון את כדאיות פיצול בית הזיקוק של החברה לחברה נפרדת - כך נודע ל"כלכליסט". ההחלטה לבחון את מהלך זה התקבלה לאחר בחירתו של אברהם ביגר ליו"ר פז.

 

 

 

ככל הידוע, מקינזי לא מצאה כי פיצול בית הזיקוק לחברה נפרדת תשיא ערך משמעותי לפז, ולפיכך לא המליצה לבצע את המהלך. עם זאת, גורמים בפז מסבירים כי "מקינזי ממשיכה לפעול על מנת לאתר כל דרך ליצירת ערך לבעלי המניות וכן לאתר דרכים לשפר את תוצאותיה הכספיות של פז".

 

בית הזיקוק של פז באשדוד בית הזיקוק של פז באשדוד צילום: עמית שעל

 

 

הגופים המוסדיים המושקעים בפז מפעילים את הלחץ על החברה. לטענת הראשונים, החברה נמצאת בשנים האחרונות בתוצאות חסר בהשוואה לחברות אחרות. זו הסיבה שהם בחרו בביגר לתפקיד היו"ר, על מנת להציב משקל נגד למנכ"ל הדומיננטי יונה פוגל.

 

ברקע לדברים חשף בשבוע החולף "כלכליסט" כי אסיפת בעלי המניות של פז שתתכנס בחודש הבא צפויה להפוך לזירת קרב. בצד אחד: היו"ר ביגר שמבקש לשנות את התקנון כדי שכהונת הדירקטורים המזוהים עימו תוארך. בצד השני הדח"צים, שמזוהים עם המנכ"ל הוותיק יונה פוגל, שמתנגדים לשינוי.

 

גורם בפז אמר היום: "על רקע הניסיונות שהחלו עם כניסת ביגר לתפקידו להשיא ערך לבעלי המניות בחברה, ברור כי הארכת כהונת הדירקטורים נחוצה מאוד. החלפתם תתקע את החברה לעוד פרק זמן מיותר".

 

אחד הדירקטורים בפז אמר לפני מספר ימים ל״כלכליסט״: "אם פוגל יתיישר יהיה בסדר, אם לא - ביגר יוריד לו את הראש"

בטל שלח
    לכל התגובות
    x