$
שווקי חו"ל

סמסונג מזהירה: הרווח ברבעון השני ייחתך בקרוב ל-60%

יצרנית הסמארטפונים דיווחה הבוקר כי הרווח התפעולי שלה ברבעון השני צפוי לצנוח, עקב תמחור נמוך מדי וירידה בביקוש לשבבי זיכרון. אנליסט: "כל הביצועים של חטיבת הסמארטפונים היו גרועים חוץ מהמוליכים-למחצה"

שירות כלכליסט 10:2305.07.19

סמסונג אלקטרוניקס הודיעה היום (ו') כי הרווח שלה ברבעון השני נחתך בחצי לעומת התקופה המקבילה אשתקד - זאת על רקע חולשה מתמשכת בחזית המחירים ובביקוש לשבבי זיכרון.

 

 

 

סמסונג, היצרנית הגדולה בעולם של מכשירי סמארטפון והספקית הגדולה של שבבי זיכרון, דיווחה כי הרווח התפעולי ברבעון השני עמד על 6.5 טריליון וון (5.5 מיליארד דולר), גבוה מעט מהתחזיות שציפו לרווח של 6 טריליון וון. עם זאת, מדובר בירידה של 56% לעומת השנה שעברה. חטיבת ייצור שבבי הזיכרון, המשמשים במכשירים ניידים ושרתים, נחשבת לחטיבה הרווחית ביותר של החברה הדרום קוריאנית.

 

 

נשיא סמסונג העולמית צ'וי גי סונג נשיא סמסונג העולמית צ'וי גי סונג צילום: בלומברג

 

 

מנגד, החברה דיווחה על הכנסה חד-פעמית בחטיבת המסכים, שבאה לידי ביטוי ברווח התפעולי. הכוונה היא ככל הנראה לזיכוי בשווי 800 מיליארד וון על מסכים שנמכרו לאפל, אך יצרנית האייפון לא עמדה ביעדי המכירות עליהם הסכימו החברות.

 

"אם לא לוקחים בחשבון את ההכנסה החד-פעמית הזו, נראה כי מלבד חטיבת המוליכים למחצה, שרשמה ביצועים טובים מהתחזיות, כלל הביצועים של חטיבת הסמארטפונים הייתה גרועה מכפי שציפו", הגיב סנג'יב ראנה, אנליסט בכיר ב-CLSA.

 

התצאות הרשמיות של הרבעון יתפרסמו בהמשך החודש. אולם, אם הנתונים יתאימו לתחזיות שפורסמו היום, כפי שלרוב קורה, יהיה זה הרבעון השני הרצוף שבו הרווח התפעולי של סמסונג צונח ביותר מחצי לעומת התקופה המקבילה שנה קודם לכן. כך למשל, עבור שלושת החודשים הראשונים של השנה, דיווחה החברה על ירידה של 60% ברווח ל-6.2 טריליון וון (5.3 מיליארד דולר). עם זאת, ראנה מאמין כי התוצאות ישתפרו במחצית השנייה של השנה.

 

המתיחות הפוליטית בין קוריאה ויפן מקשה אף היא על סמסונג. שתי המדינות חלוקות בנוגע להאשמות על העסקת כוח אדם בכפייה במהלך מלחמת העולם השנייה, והשבוע הטילה יפן הגבלות על ייצוא חומרים המשמשים את חברות האלקטרוניקה של קוריאה לייצור שבבים ומסכים למכשירי סמארטפון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x