$
בורסת ת"א

עדי עזרא התפטר מתפקידו כיו"ר נטו אחזקות

עדי עזרא מונה לתפקיד לפני 3 שנים לאחר שאביו, העביר לידיו את אחזקותיו בקבוצה בנאמנות; בעלי השליטה דודי ועדי אזראי, המחזיקים יחד ב-57% מנטו, מחפשים בחודשים האחרונים רוכש לחברה

נורית קדוש 17:4204.07.19

עדי עזרא התפטר מתפקידו כיו"ר דירקטוריון נטו אחזקות- שלוש שנים לאחר שאביו דודי עזרא העביר לידיו בנאמנות את אחזקותיו בקבוצה (53%). דודי עזרא מונה במקומו לתפקיד היו"ר.  

לפני חצי שנה,נחשף ב"כלכליסט" כי דודי ועדי עזרא מעמידים את השליטה בקבוצת נטו על המדף. החברה שכרה ככל הידוע את שירותיו של בנק השקעות במטרה לאתר רוכש פוטנציאלי להחזקות שבידיהם, נתח של 57%, עם תג מחיר של כמיליארד שקל. קבוצת נטו נסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי של 1.14 מיליארד שקל.

 

 

עדי עזרא עדי עזרא צילום: שוקה כהן

 

 

קבוצת נטו הוקמה ב־1940 על ידי מאיר עזרא כעסק למכירת בשר. שלושה עשורים מאוחר יותר הצטרף דודי עזרא לאביו, וכעבור שנים ספורות התאגדה הפעילות במסגרת חברה בשם מאיר עזרא ובנו בע"מ. בשנת 1983 הונפקה החברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב וב־2002 שונה שמה לנטו אחזקות.

 

החברה החלה לרכוש חברות מזון ובהן ויליגר, טיבון ויל ומשביר מזון, שהפכה לנטו מלינדה והונפקה ב־2007. ב־2002 נכנסה הקבוצה לפעילות בתחום התוצרת החקלאית הטרייה, עם הקמת חברת ביכורי השדה שיווק הדרום, שאף היא הונפקה ב־2007. לפני כשנתיים הרחיבה נטו את פעילותה לתחום הנון פוד באמצעות רכישת חברת פאלאס העוסקת בייצור כלים חד־פעמיים, נרות ומגבונים.

 

עדי עזרא נשוי לדוגמנית העל בר רפאלי.

 

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x