$
מט"ח וסחורות

טראמפ: במקום "להיות הטמבלים", עלינו להגן על המטבע

נשיא ארה"ב חזר ותקף היום את מדיניות הפד, שטרם הוריד ריבית חרף הפצרותיו. בציוץ בטוויטר קרא לנקוט בפעולות שישפיעו על הדולר בכיוון הנכון: "סין ואירופה משחקות משחק גדול ומניפולטיבי במטבע שלהן, ומזרימות כסף למערכת שלהן על מנת להתחרות בארה"ב. אנחנו צריכים לפעול באופן דומה"

מיקי גרינפלד 21:0803.07.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

הנשיא דונלד טראמפ חוזר ותוקף היום את המדיניות המוניטארית של הפד, שעדיין לא הוריד את הריבית, למרות קריאותיו החוזרות – הפעם בציוץ טוויטר שבו לא מוזכר הפד באופן מפורש, אך כן קורא בבירור לפעולות שישפיעו על הדולר בכיוון הנכון.

 

בציוץ טוויטר שפרסם הערב (ד') חזר הנשיא על קריאתו לבצע מהלכים דומים לאלה שעושים לשיטתו הסינים והאירופים לחיזוק עמדתם במלחמת המטבעות העולמית, על ידי החלשת המטבע המקומי שלהן – שמסייע ליצוא ממדינותיהן.

 

"סין ואירופה משחקות משחק גדול ומניפולטיבי במטבע שלהן, ומזרימות כסף למערכת שלהן על מנת להתחרות בארה"ב. אנחנו צריכים לפעול באופן דומה או להמשיך להיות הטמבלים שיושבים בסבלנות ומסתכלים על איך מדינות אחרות ממשיכות לשחק את המשחק - כמו שהן עושות כבר הרבה שנים!", צייץ הנשיא.

 

 

 

 

טראמפ לא מסתפק במילים ועובר היום למהלך משמעותי של ממש, עם מינוי כפול למועצת המושלים של הפד, של שניים מהתומכים הברורים במדיניות יונית ומרחיבה. כל החברים במועצת המושלים של הפד יושבים באופן קבוע בוועידת השוק החופשי הקובעת את גובה הריבית, כך שהמינויים החדשים בהחלט צפויים לחזק את עמדתו של הנשיא.

 

מוקדם יותר היום הודיע הנשיא (בציוץ טוויטר כמובן) על שני מינויים חדשים למועצת המושלים של הפד: כריסטופר וואלר (Christopher Waller) סגן נשיא הפד בסנט לואיס וגו'די שלטון (Judy Shelton) היועצת הכלכלית של הנשיא במהלך הקמפיין שלו לנשיאות. המינויים נדרשים לאישור הסנאט.

 

 

 

 

שלטון, בעלת תואר דוקטור במנהל עסקים מאוניברסיטת יוטה, אמרה בחודש שעבר בראיון שאם תמונה לתפקיד, תפעל להורדה מהירה של הריבית עד לרמה אפסית ("אני הייתי מורידה את הריבית במהירות האפשרית"). ווואלר מכהן כסגן נשיא הפד בסנט לואיס מאז 2009 ולפני כן היה ראש הפקולטה לכלכלה באוניברסיטת נוטרדם, והוביל את מחלקת מקרו כלכלה ותיאוריה מוניטארית באוניברסיטת קנטקי.

 

 

דונלד טראמפ דונלד טראמפ צילום: רויטרס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x