$
בורסת ת"א

בעקבות התנגדות אנטרופי: טיב טעם לא תדון בהעלאת התגמול למנכ"ל

רשת הסופרמרקטים הורידה מסדר היום של אסיפת בעלי המניות את הסכם הניהול החדש שנועד להעלות את התגמול לחברת הארגז של חגי שלום, בעל השליטה בטיב טעם, ל-8.8 מיליון שקל מ-8.1 מיליון שקל; גם שופרסל דחתה השבוע אסיפה בעניין שכר הבכירים לאחר התנגדות אנטרופי

נורית קדוש 18:4903.07.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

אנטרופי מאלצת את טיב טעם לשנות תוכניות. רשת הסופרמרקטים הורידה מסדר היום של אסיפת בעלי המניות את מדיניות התגמול והסכם הניהול החדש עם חברת הארגז שבבעלות חגי שלום, בעל השליטה בטיב טעם.

 

הסיבה להורדה מסדר היום היא התנגדות חברת הייעוץ אנטרופי, שעימה לא הצליחה טיב טעם להגיע להבנות מאז שזומנה האסיפה ואף לאחר שלפני שבוע דחתה טיב טעם את המועד המקורי של האסיפה.

 

סניף טיב טעם בבת ים סניף טיב טעם בבת ים צילום: אוראל כהן

 

     

על פי הסכם הניהול החדש שביקשה טיב טעם לחתום עם חברת הארגז, היקף התגמול לחברת הארגז על כל שירותי הניהול מגיעים על פי ההסכם החדש ל-8.8 מיליון שקל, לעומת 8.16 מיליון שקל שקיבלה הארגז ב־ 2018. באותה שנה סיפקה הארגז שירותי מנכ"ל באמצעות עדי כהן, חתנו לשבר של שלום, אשר סיים את כהונתו בחברה בינואר החולף.

 

תקרת עלות השכר למנכ"ל, תפקיד שממלא חגי שלום תרד ותעמוד על 170 אלף שקל בחודש, ויתווסף לה רכיב מענק שנתי עם תקרה של מיליון שקל.

 

 

בנסיון להגיע להבנות עם אנטרופי, החליטה טיב טעם להוריד מסדר היום את הדיון וקבלת ההחלטה בקשר לעדכון וחידוש הסכם שירותי ניהול עם הארגז ואת הדיון וקבלת ההחלטה בנוגע לעדכונים למדיניות תגמול לנושאי משרה. את 2018 חתמה טיב טעם עם הרעה בתוצאותיה ורווח נקי בסך 81 אלף שקל, המכירות נחלשו ב-2.38% הסתכמו ב-1.4 מיליארד שקל.

 

אתמול נחשף בכלכליסט כי התנגדות אנטרופי למדיניות התגמול של שופרסל למנכ"ל הרשת איציק אברכהן ויו"ר החברה מאוריסיו ביאור, אילצה את קמעונאית המזון הגדולה בישראל לדחות את אסיפת בעלי המניות שזימנה, בנסיון להגיע להבנות עם אנטרופי.

 

הבוקר אמר אברכהן בכנס שוק ההון של כלכליסט בשיתוף פסגות ו-BDO, ביחס להתנגדות אנטרופי להעלאת שכרו ב-42%: "צריך להיזהר מקביעת מדיניות שקופצת מקצה לקצה. כשאתה מגזים אתה חוטף, אבל כשאתה לא מתגמל נכון אתה לא מקבל ביצועים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x