שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

רציו פטרוליום: פוטנציאל ל-900 אלף חביות נפט ברישיון בסורינאם

השותפות פרסמה דוח משאבים מעודד על השטח שלחופי סורינאם - חלקה של רציו פטרוליום עומד על כ-20%; עלות הקידוח מוערכת בכ-50 מיליון דולר, חלקה של השותפות ב-10 מיליון דולר

חזי שטרנליכט 16:3001.07.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

רציו פטרוליום מפרסמת דוח משאבים מעוד על השטח בסורינאם: השותפות מדווחת היום (ב') על דוח שערכה חברת NSAI להערכת המשאבים הפרוספקטיביים שלה בבלוק 47 שמול חופי סורינאם (בדרום אמריקה) - המצביעה על פוטנציאל מצטבר של 900 מיליון חביות נפט. 

חלקה של רציו פטרוליום עומד על כ-20% במשוקלל כך שמדובר בפוטנציאל ל-180 מיליון חביות נפט. 

 

הדו"ח החדש של NSAI לגבי סורינאם בוחן 3 פרוספקטים שונים ברישיון שבהם סיכויים של מעל ל-30% למציאת הנפט. לפי ההערכות, בשבועות הקרובים תבחר רציו פטרוליום עם שתי השותפות שלה בסורינאם: חברת Tullow וחברת Pluspetrol היכן לבצע את הקידוח הראשון. לאחר מכן יצא הקידוח לדרך לקראת תחילת 2021 וייתכן שמעט לפני כן.

איתי רפאל, מנכ"ל רציו פטרוליום איתי רפאל, מנכ"ל רציו פטרוליום צילום: יחצ

 

 

עלותו של קידוח במים עמוקים באזור המדובר בסורינאם נחשבת לנמוכה יחסית לקידוחים מסוג זה ונאמדת בין 50 ל-60 מיליון דולר. חלקה של רציו בעלות הקידוח המדובר כאמור הינה כ-20%. בקופת החברה יש כיום 20 מיליון דולר, לצד כתבי אופציות עמוק בכסף שלפי ההערכה ימומשו למניות ולכן צפויות להזרים לרציו פטרוליום עוד 20 מיליון דולר.

 

רציו פטרוליום,שהחלה את פעילותה בשנת 2012, עוסקת בחיפוש, פיתוח והפקה של נפט וגז טבעי מחוץ לישראל. השותפות מחזיקה ברישיונות לחיפוש נפט בגיאנה וסורינאם שבדרום אמריקה, וכן מחזיקה בזכויות נפט נוספות בפיליפינים ובאירלנד. שווי השוק שבו נסחרת השותפות כעת עומד על 540.8 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x