שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אחרי ההבטחות: טוגדר עדיין ללא תקן באוגנדה - גידלה קנאביס על דונם אחד בלבד

הנתונים נחשפו בעקבות דרישות שהפניתה רשות ני"ע לחברה; ללא התקן לא תוכל טוגדר למכור את הקנאביס הרפואי שקצרה באוגנדה; החברה דיווחה בעבר על חווה של 30 דונם - בפועל עשתה שימוש ב-1 בלבד, שהניב 100 קילו קנאביס רפואי שהחברה לא יכולה למכור

צלי גרינברג 14:0401.07.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת הקנאביס הרפואי טוגדר פארמה חשפה היום (א'), כי הגידול החקלאי עליו דיווחה באוגנדה נעשה על דונם אחד בלבד, וכי אין בידיה עדיין התקן הנדרש לטובת מכירת התוצרת (תקן GAP) שגידלה וקצרה, בהיקף של 100 קילו תפרחות יבשות בלבד. החברה פרסמה את הנתונים לאור השלמות שנדרשה להן מרשות לניירות ערך.

 

החברה מציינת, כי בינתיים היא מאחסנת את התוצרת בחדר מאובטח בחווה באוגנדה, וכי מטרת הגידול באותו דונם הייתה בחינת המתקן והסתגלות הצמח. זאת למרות שהחברה חגגה את השתילה והקציר באוגנדה בדיווחיה השונים, בהם לא ציינה כי מטרתו היא בדיקת הסתגלות הצמח ומתקני הגידול החקלאי, וכי הגידול יתבצע על דונם בלבד.

 

החברה מציינת עוד כי לפני כשבועיים זרעה קנאביס רפואי על כ-10 דונם נוספים בחווה באוגנדה. החברה גם מדווחת, כי היא פועלת לסיום הליכי התקינה בחווה באוגנדה, אך היא אינה יכולה להעריך מתי תסיים את הליכי התקינה.

 

למרות זאת, החברה מעריכה שהיקף התפרחות המיובשות שהיא תוכל לגדל בחווה באוגנדה בשנת 2019 יעמוד על עד 10 טון, וכי העלויות השוטפות של החווה באוגנדה לאותה שנה יקטנו לכ-3.6 מיליון שקל מכ-7.2 מיליון שקל שהעריכה בעבר.

 

מהחברה נמסר בתגובה: "הגידול הראשון באוגנדה היה בעיקר לואלידציה ובחינת המערכות של המתקן, במטרה לבחון ולזהות אתגרים לפני שהם קורים בגידול בהיקף גדול. התוכניות העיסקית של החברה באוגנדה מתקדמות על פי התכנון, בכפוף להנחיות ובתיאום מלא עם השלטונות. לאחר גידול מוצלח, החברה מגדילה את היקף שטח הגידול לכ-10 דונם. התוצרת מהמחזור הראשון יובשה ושמורה בתנאים נאותים וממתינה לשיווק. את תוצרת זו ותוצרת מהמחזור הבא בכוונת החברה לשווק לאירופה, לאחר שהיא תעבור תהליך עיבוד ותקינה מתאימה. תנופת הפעילות של החברה ממשיכה בכל החזיתות, שתילה בישראל, גידול מחזור שני באוגנדה, התקדמות בגרמניה ופורטוגל וקידום פעילות מסחרית יחד עם פרמייר ים המלח ומחקר ופיתוח באמצעות הצוות של קנאבליס, שאך זה נרכשה״

 

 

יוחנן דנינו יו"ר טוגדר יוחנן דנינו יו"ר טוגדר צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x