$
שווקי חו"ל

דיווח: דויטשה בנק בוחן פיטורים של 20 אלף עובדים ברחבי העולם

לפי הדיווח בוול סטריט ג'ורנל, אם ייצאו אל הפועל, הקיצוצים יימשכו כשנה ויפגעו ב-22% מכוח העבודה בבנק, המונה 91 אלף עובדים

שירות כלכליסט 18:2428.06.19

דויטשה בנק בוחן מהלך רחב של פיטורים, שבמסגרתו יאבדו את עבודתם בין 15 אלף ל-20 אלף עובדים של הבנק ברחבי העולם. כך על פי אדם המעורה בדיונים בנושא. מדובר ביותר משישית מכוח העבודה של הבנק.

 

הקיצוצים, שעליהם מדווח הוול סטריט ג'ורנל, נידונים ברמות הגבוהות בבנק ומשקפים את הצמצום והנסיגה מהשאיפות הגלובליות של ענק הבנקאות הגרמני. אם ייצאו אל הפועל, הפיטורים יפגעו ב-16%-22% מכוח העבודה של הבנק, המונה 91,463 עובדים ברחבי העולם, כפי שדיווח הבנק בסוף מרץ.

 

כמו כן, הקיצוצים הנרחבים יימשכו ככל הנראה יותר משנה, מסרו אנשים הקרובים לבנק. המהלך צפוי לפגוע בפעילות הבנק בארה"ב וכן בפעילות ההשקעה הכללית שלו.

דויטשה בנק בברלין דויטשה בנק בברלין צילום: גטי

 

 

לפי הדיווח, הדיונים הפנימיים בנוגע לקיצוצים חושפים את המצוקה הקשה בבנק לנוכח האכזבה מהרווחים. מלבד הקשיים בעסקי הליבה, הבנק ניצב בפני בדיקה רחבה של רשויות אכיפת החוק בארה"ב בנוגע להלבנת הון. בית הנבחרים האמריקאי דרש מהבנק להציג פרטים על קשרי ההלוואות שלו עם הנשיא טראמפ ואחרים הקרובים לממשל ולעסקיו.

 

בנובמבר האחרון דווח כי המשטרה פשטה על מטה דויטשה בנק בפרנקפורט ובחמישה אתרים נוספים בעיר ותפסה מסמכים רבים, כחלק מחקירת הלבנת כספים של מאות מיליוני יורו. משרד התובע בפרנקפורט מסר כי כמה עובדים חשודים באי דיווח הלבנת כספים בעסקאות בהיקף של 311 מיליון יורו. הכסף הוזרם לארגונים באיי הבתולה הבריטים לפני 2016.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x