$
בורסת ת"א

בעקבות פניית רשות ני"ע: ביונד טיים חתכה ב-50 מיליון ש' את הערכת השווי

חברת הקנאביס הרפואי נאלצת להוריד את שווי החברה הממוזגת עם 'שיח שריד' ל-381 מיליון שקל, מול 430 מיליון שקל בתחזית קודמת; עיקר ההפחתה נובע משווי הפעילות החזויה ביוון

צלי גרינברג 18:2727.06.19

חברת ביונד טיים, הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 58.5 מיליון שקל ומבקשת למזג לתוכה את מגדלת הקנאביס הרפואי הוותיקה 'שיח שריד', דיווחה היום (ה') כי הורידה את שווי 'שיח' ל-381 מיליון שקל, לעומת הערכת השווי הקודמת שפירסמה לחברה ב-27 למאי השנה, שעמדה על כ-430 מיליון שקל. 

הורדת השווי נעשתה במסגרת השלמות לדיווח שביקשה הרשות לניירות ערך ומוסברת על ידי החברה בהפחתת אומדן שווי פעילותה ביוון. שווי הפעילות המעודכן של החברה ביוון עומד כעת על כ-111 מיליון שקל לעומת כ-159 מיליון שקל בהערכת השווי המקורית (הקודמת). גם הסכום החדש והמעודכן הוא למעשה תחזית לשווי פעילות החברה בשנת 2021.

 

עוד מציינת החברה, כי בכוונתה להקים פעילות גידול חקלאי של קנאביס רפואי ומפעל לייצור קנאביס רפואי בפורטוגל, בעלות של כ-8 עד 12 מיליון יורו, וכי החברה הפורטוגלית, עימה התקשרה באמצעות חברה הנמצאת תחת אחזקתה, עדיין נמצאת בתהליכי קבלת הרשיונות הנדרשים וכי אין ודאות שתקבלם.

 

שיח היא אחת משמונה מגדלות הקנאביס הרפואי הוותיקות בישראל, הפועלת כיום כמגדלת השנייה שמוכרת בבתי המרקחת במסגרת ההסדרה החדשה, אחרי bol. לחברה כושר ייצור של 3 טון קנאביס רפואי בשנה, ונתח שוק של 17% מלקוחות הקנאביס הרפואי בישראל.

 

 

 צילום: Pavlina Schultz

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x